in ,

Перший у світі двоповерховий туристичний автобус на електротязі TDX25E Astromega долатиме 500 км на одному заряді

Новинка підготовлена бельгійською компанією Van Hool до власного 75-річного ювілею.

Проєкт TDX25E Astromega позиціонується виробником як перший у світі двоповерховий електричний автобус. Тривісний лайнер розрахований на 69 пасажирів (18 на першому поверсі та 51 на другому).

Технічні характеристики TDX25E Astromega не повідомляються. Заявлено лише запас ходу – до 500 км. Як поточнили в компанії, в залежності від умов експлуатації цифра може бути дещо іншою.

Основним ринком електробуса стане Америка. На дорогах країни він з’явиться у 2022 році, у рік 75-річного ювілею Van Hool, відомого у всьому світі виробника автобусів, тролейбусів та напівпричепів. Також наступного року виповнюється 40 років від початку виробництва бельгійською компанією перших двоповерхових автобусів. За ці роки їх кількість досягла понад 3500 одиниць.

У США перший даблдекер Van Hool з’явився у 2007 році, а рік тому компанія поставила на північноамериканський ринок свій перший туристичний електробус CX45E і вже встигла реалізувати 22 одиниці. Свої «батарейні» автобуси бельгійці комплектують силовими агрегатами Siemens та американськими батареями Proterra.

Наразі, компанія Van Hool випустила близько 1200 повністю електричних, гібридних та водневих автобусів.

Як раніше повідомляв Autogeek, лондонський автобус даблдекер перевели на електротягу.

За матеріалами: Vanhool

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

24-метрову водневу яхту зі штучним інтелектом Searide 66 випустять всього у двох екземплярах

Новий електромобіль Toyota оцінили в $14 000: японські журналісти поділилися враженнями