in

Німеччина відміняє дотації на купівлю електричних вантажівок та електробусів: що стало причиною

Німеччина вирішила припинити програми субсидій для електричних напіввантажівок і міських автобусів після аналогічного кроку на ринку легкових електромобілів.

Варто нагадати, що Німеччина в грудні минулого року, що на цілий рік раніше, ніж очікувалося, скоротила програму субсидування електромобілів. У поєднанні зі стрімкою глобальною інфляцією, яка підвищує ціни на автомобілі, ці кроки можуть суттєво вплинути на ринок електромобілів.

Уряд Німеччини запровадив програму фінансування кліматичних комерційних вантажівок ще в 2021 році. У той час субсидії вважалися дуже ефективним інструментом для підвищення попиту на електромобілі на ринках вантажівок середньої та великої вантажопідйомності.

Однак минулого року стало зрозуміло, що бюджет на субсидії на електровантажівки в 2024 фінансовому році буде обмеженим через високий попит. Зазначається, що другий раунд надання субсидій фактично переріс у третій, тому виділений бюджет для подальшого фінансування стимулів при купівлі електричних автобусів та вантажівок вичерпався раніше очікуваного. При цьому речниця Федерального міністерства цифрових технологій і транспорту зазначила, що раніше схвалені проекти все одно будуть фінансуватися.

Нагадаємо, як раніще повідомляв AUTOGEEK, електричні вантажівки в Україні звільнили від ПДВ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Огляд шин Arivo Ultra Sport ARV7

Відео дня: електричний пікап Tesla Cybertruck вперше занурили у воду