in

Комплектуючі для виробництва електротранспорту в Україні звільнили від ввізного мита та ПДВ

Верховна Рада прийняла зміни до Податкового та Митного кодексів, призвані стимулювати розвиток виробництва екологічного транспорту в Україні.

У останні дні перед літніми «канікулами» Верховна Рада прийняла декілька важливих законів, які дозволять налагодити в Україні власне виробництво електромобілів та транспорту на природному газі або біогазі.

Зокрема, з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2030 року звільнено від сплати ввізного мита та податку на додану вартість (ПДВ) устаткування і комплектуючі для власного виробництва екологічного транспорту (електробусів, вантажівок, «легковиків», вагонів метро та трамваїв, а також газових (метанових) ТЗ).  Відповідні зміни були внесені до Податкового та Митного кодексів законопроектами №3476 та №3477 відповідно.

Також до 31 грудня 2025 року звільнені від сплати ПДВ операції з ввезення і/або постачання електротягачів, електрокарів, електровантажівок, а також виключно нових газових (метанових) тягачів, легкових автомобілів, вантажівок.

До 31 грудня 2035 роки від податку на прибуток звільняються підприємства, які займаються виключно виробництвом електродвигунів, батарей та зарядних пристроїв, електротранспорту та ТЗ на газі.

Як написав на своїй сторінці у Facebook один із авторів законопроектів народний депутат Роберт Горват, внесена у процесі підготовки законопроектів до другого читання норма про газові ТЗ повинна допомогти Україні позбавитися енергозалежності та стати частиною нового великого ринку екологічного транспорту.

«Чому це важливо? По-перше, провідні країни ЄС вже вводять програми, що стимулюють використання транспорту на газі, оскільки він значно екологічніший та економічніший, за бензинові або дизельні машини, а по-друге, нам дуже важливо посилити енергетичну незалежність України» – написав він.

З його слів, Україна в даний час на 60% залежна від імпорту бензину, на 80% – від імпорту пропан-бутану (LPG) та на 90% – від імпорту дизельного пального. При йому 70% споживаного в країні метану – власне видобування. Крім цього, ми маємо понад 500 млрд куб. м підтверджених запасів природного газу.

Як раніше повідомляв Autogeek, Porsche встановили найшвидшу зарядну станцію для електромобілів в Україні на 320 кВт.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Ілон Маск запевнив: серійний пікап Tesla Cybertruck збереже свій унікальний дизайн

Автопілот за підпискою: водіям електромобілів Tesla функція стала доступною за $199 на місяць