in

Пільги на електромобілі не скасовуються: з’явилося роз’яснення Держмитслужби

Українці і надалі зможуть купувати електромобілі з пільгами – тобто без сплати ПДВ та мита. Про це повідомив генеральний директор всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко.

За словами Назаренка, Держмитслужба дала роз’яснення стосовно несплати мита і ПДВ при імпорті електрокарів, але при цьому виникало питання: чи повинен імпортер нараховувати ПДВ при продажі електрокару покупцю.

На це запитання відповіла Державна податкова служба – нею було направлено листа від 03.08.2020, згідно з яким “режим звільнення від оподаткування ПДВ, визначений п.64 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового Кодексу, поширюється на операції з постачання транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами, 8703801010 та 8703809010“.

Як раніше писав Autogeek, розвиток ринку електромобілів в Україні розпочався ще 2015 року, коли пільг не було. Українці почали жвавіше купувати авто, й продажі у 2015 р. в шість разів збільшились, проти 2014 р. Тоді ще йшлося навіть не про сотні, а про десятки придбаних електрокарів. У 2016 р. ВР зробила перший крок у бік стимулів, зменшивши до нуля імпортне мито. Зміни щодо акцизу та ПД запровадили на рік пізніше. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Nissan зробить електричний седан на базі Maxima флагманом модельного ряду

Європейські покупці надають перевагу електромобілям з США: імпорт перевищив експорт