in

Президент підписав закони про пільги для «зеленого» транспорту: як це стосується електромобілів

Нові норми, спрямовані на розвиток власного виробництва електротранспорту, набирають чинності 1 січня 2022 року.

11 серпня 2021 року президент підписав Закони №1660-IX «Про стимулювання розвитку галузі екологічного транспорту в Україні» та №1661-IX «Про внесення змін до митного кодексу України щодо стимулювання розвитку галузі екологічного транспорту в Україні», які передбачають ряд податкових преференцій для виробників електротранспорту та комплектуючих для нього. Зокрема, електромобілів, трамвайних вагонів і вагонів метро, а також транспортних засобів з двигунами внутрішнього згоряння, що працюють виключно на стислому або зрідженому метані або біогазі. Під дію законів також підпадають виробники електродвигунів, акумуляторів та зарядних пристроїв до них.

Тимчасово, до 1 січня 2026 року, звільняються від сплати податку на додану вартість (ПДВ) операції із ввезення в Україну транспортних засобів, оснащених електродвигунами, а також нових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, які працюють виключно на стисненому чи зрідженому метані або біогазі.

Також до 1 січня 2031 року звільняється від сплати ПДВ та ввізного мита низка товарів, які ввозяться підприємствами, що створюють або модернізують свої виробничі потужності для розробки та виробництва електро- та газового транспорту. Під дію цієї норми не попадають товари з країни, визнаної державою-окупантом або державою-агресором, та товари з окупованої території України.

Крім того, до 31 грудня 2035 року звільняється від оподаткування прибуток підприємств, які виробляють зазначені транспортні засоби, а також електродвигуни, літій-іонні (літій-полімерні) акумулятори та зарядні пристрої до них. Скористатися пільгою зможуть тільки ті, хто спрямує вивільнені таким чином кошти на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи в галузі електричного транспорту, створення/переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва та запровадження новітніх технологій.

Як раніше повідомляв Autogeek, Україна може заборонити імпорт автомобілів з ДВЗ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Нові фари і пакет M Sport в “базі”: електромобіль BMW iX3 отримав перше оновлення

Український виробник спецавтомобілів «РЕФОРМ» отримав міжнародний сертифікат відповідності від Stellantis