in

Ford призупинив будівництво батарейного заводу за $3,5 млрд у Мічігані

Ford призупинив будівництво заводу з виробництва акумуляторів для електромобілів у Маршаллі, штат Мічіган. Вартість проєкту, який реалізується спільно з китайською компанією CALT, становить 3,5 мільярда доларів.

Зі слів представника Ford, будівництво зупинено доти, доки компанія не буде впевнена у своїй «здатності керувати заводом на конкурентній основі». Остаточно долю проекту ще не вирішено, як і невідома доля запланованих на будівництво заводу 3,5 мільярда доларів інвестицій.

Завод BlueOval Park Michigan мав розпочати виробництво акумуляторів LFP у 2026 році. На ньому планувалося працевлаштувати 2500 людей. Очікувалося, що щорічний обсяг виробництва майданчика становитиме близько 35 ГВт•год. Цього достатньо приблизно для 400 000 електромобілів.

За рахунок використання батарей LFP замість більш дорогих нинішніх NCM компанія розраховувала знизити або як мінімум утримати на нинішньому рівні ціни на електромобілі. Зокрема, зібрані у Мічигані блоки планували встановлювати на представлений цього року Mustang Mach-E, а у 2024 році їх мав отримати пікап F-150 Lightning.

У 2026 році Ford планує випустити 2 мільйони автомобілів. Планувалося, що 20% з них будуть електричними. Чи позначиться зупинка будівництва на цих планах, не уточнюється. BlueOval Park Michigan – це перший завод з виробництва літій-залізо-фосфатних акумуляторів для електромобілів у США.

Як раніше повідомляв Autogeek, Ford представив спеціальний електричний пікап F-150 Lightning.

За матеріалами: Electrek

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Електричний аеромобіль Joby Aviation прийняли на службу до ВПС США

Шампанське під капотом: класичний Land Rover Defender перетворили на електромобіль для яхти