in

Електричний аеромобіль Joby Aviation прийняли на службу до ВПС США

Розробник eVTOL Joby Aviation починає постачання електричних літальних апаратів Joby військово-повітряним силам США. Сума контракту, підписаного з Міністерством оборони США у квітні цього року, складає 131 мільйон доларів. Він передбачає постачання дев’яти літаків, два з яких – повітряні таксі для бази ВПС Едвардс у Каліфорнії.

Перше повітряне таксі мало прибути на базу ВПС на початку 2024 року, але, як нещодавно підтвердили в Joby Aviation, воно вже там. Найближчим часом військові пілоти почнуть його використовувати як демонстраційний eVTOL для логістичних місій на базі.

У квітні цього року чотири пілоти ВПС вже здійснили перельоти на Joby у льотно-випробувальному центрі компанії в Маріні, штат Каліфорнія. А у травні центр відвідали дві групи морських піхотинців, щоб провести аналіз потенційного логістичного та медичного застосування eVTOL.

Сам стартап планує розпочати у Каліфорнії демонстраційні вантажні та пасажирські перельоти. Також у Joby Aviation повідомили, що NASA у рамках партнерства з ВПС використовуватиме аеротаксі для досліджень національного повітряного простору.

Joby Aviation стала першою компанією в США, яка поставила повністю електричне повітряне таксі замовнику. Масштабувати комерційне використання eVTOL (електричний літальний апарат із вертикальним зльотом та посадкою) стартару допомагають інвестори Intel, JetBlue та Toyota. Остання являється основним партнером Joby Aviation.

Серійне виробництво літальних апаратів Joby налагоджено на заводі у Марині. Ще один завод стартап планує збудувати в Огайо та перевезти туди свою штаб-квартиру.

Як раніше повідомляв Autogeek, Porsche представив гібридний Cayenne S E-Hybrid.

За матеріалами: Electrek

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Гра нового виміру: баскетбольна арена “Баварія Мюнхен” отримала інноваційну підлогу від BMW

Ford призупинив будівництво батарейного заводу за $3,5 млрд у Мічігані