in ,

Дешевше $40 000: довгоочікуваний електричний кросовер Fisker Ocean поставили на конвеєр

Виробництво електрокросовера довірили австрійській компанії Magna.

17 листопада 2022 року стало значним днем для Fisker Inc. На заводі компанії Magna Steyr у австрійському Граці розпочалося серійне виробництво довгоочікуваного електричного кросовера Fisker Ocean.

Його шлях до конвейєра розпочався ще 2016 року, коли Хенрік Фіскер оголосив про створення Fisker Inc. Фактично це було відродження Fisker Automotive, яка збанкрутувала у 2012 році, а згодом перейшла у власність китайського конгломерату Wanxiang Group.

Запуск кросовера у серію кілька разів переносили, але завдяки Magna, одному з п’яти найбільших контрактних виробників у світі, Fisker Inc. вдалося втерти носа скептикам, які до останнього не вірили в його проєкт. 

На конвеєр електрокросовер поставили рівно за рік після офіційної прем’єри на автосалоні у Лос-Анджелесі. З того часу компанія регулярно нагадувала про свого «первістка», повідомляючи кількість оформлених передзамовлень. На кінець третього кварталу цього року їх було понад 63 тисячі.

Як повідомлялося, потенційний власник є у кожного кросовера Ocean 2023 року у комплектації Sport та Ultra.

Згідно з планом, у першому кварталі 2023 року Magna Steyr випустить понад 300 кросоверів, у другому – 8000 одиниць, а у третьому – 15 000 одиниць. До кінця наступного року Fisker розраховує відвантажити 42400 електромобілів.

Fisker Ocean дебютував на ринку з рекомендованою роздрібною ціною 37 499 доларів. І якби кросовер вироблявся на території США Фіскеру вдалося б виконати свою обіцянку, випустити електромобіль дешевший за 30 000 доларів. 

У серпні цього року в США почав діяти закон, за яким федеральна податкова пільга у розмірі 7500 доларів поширюється лише на електромобілі, виготовлені на території країни. А оскільки Ocean складають у Австрії, він під дію цієї норми не підпадає. Однак компанія знайшла кілька обхідних шляхів і навіть працює з Magna Steyr, щоб, можливо, організувати виробництво на території США.

Простіше дотриматися слова компанії буде зі своєю другою моделлю – Fisker Pear. Її вироблятиме компанія Foxconn на нещодавно придбаному заводі у Лордстауні, штат Огайо. Як заявляє Fisker Inc., стартова ціна Pear буде нижчою за 30 000 доларів. Початок серійного виробництва моделі заплановано на 2024 рік.

Як раніше повідомляв Autogeek, Volkswagen показав, як виглядатимуть перші моделі окремого електромобільного бренду Scout.

За матеріалами: Electrek

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Встановлено новий світовий рекорд швидкості серед електромобілів – 412 км/год

450 км на одному заряді: Toyota показала концепт недорогого електромобіля bZ Compact SUV