in

Боротимуться з “китайцями”: Ford розробляє платформу для доступних електромобілів

Генеральний директор Ford Джим Фарлі повідомив, що раніше невідома “Команда skunkworks” працювала над розробкою нової платформи для електромобілів. Ця команда, за словами Фарлі, протягом останніх двох років діяла як “стартап” за межами традиційної структури компанії, зосереджувалася на розробці недорогої електричної платформи.

Він також зазначив, що нова гнучка платформа стане основою для кількох майбутніх авто.

Хоча специфіка нових транспортних засобів поки розпливчаста, Фарлі зазначив, що головною метою цієї платформи є низька вартість. Вважається, що нове шасі призначене для боротьби з Tesla та китайськими електромобілями, які вважаються основними конкурентами на ринку електромобілів.

Сьогодні на американському ринку Tesla Model Y дешевша за Mustang Mach-E від Ford на кілька тисяч доларів, а електромобіль Tesla Model 3 дешевший майже на 8000 доларів. У Ford також зазначили, що компанія не отримала прибутку від продажу електромобілів, натомість втративши 4,7 мільярда доларів лише у 2023 році.

Фарлі також зазначив, що нова платформа буде “великою базою для встановлення програмного забезпечення та послуг”. Конкретні послуги не згадувалися, але наразі Ford пропонує свій автопілот BlueCruise за 75 доларів на місяць.

Ford Pro – це підрозділ компанії, що спеціалізується на розробці різних технічних рішень для автопарків та вантажних автомобілів. У 2023 році цей відділ зріс майже на 50% у кількості передплат на програмне забезпечення, і керівники Ford підкреслюють, що підписки останнім часом приносять високий прибуток.

Цілком можливо, що це нове покоління електромобілів, яке з’явиться у 2026 році — яке, за словами представників компанії, повинно бути прибутковим, на відміну від поточного покоління – пропонуватиме більше підписок.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, власники електромобілів Ford зможуть безкоштовно отримати зарядні адаптери від Tesla Supercharger.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Електричний пікап Tesla Cybertruck отримав перше велике оновлення: що змінилось

“Епіцентр” вчетверо збільшить мережу зарядних станцій для електромобілів