in

Autopay для проїзду платними дорогами Польщі став доступний українцям

7 грудня 2021 року водії легкових автомобілів, мотоциклів і мікроавтобусів зможуть використовувати Autopay для оплати проїзду польськими автомагістралями A2 та A4. Autopay як зручне рішення буде доступним для іноземних водіїв практично на всіх автомагістралях у Польщі.

За даними Посольства України, у Польщі працюють майже 1,5 млн українських громадян і навчаються орієнтовно 50 тис. українських студентів. Прикордонна служба щомісяця фіксує понад 100 тисяч жителів України, які перетинають на автомобілі польсько-український кордон.

Autopay — це система швидкої оплати, завдяки якій водії можуть оплачувати проїзд автоматично, не зупиняючися на в’їзді. Рішення Autopay вперше стало застосовуватись у 2019 році на приватних автомагістралях Amber One A1 (Торунь — Ґданськ) і A4 Катовіце — Краків. З 1 грудня воно доступне також на національних автомагістралях A2 Конін — Стрикув (Лодзь) і A4 Вроцлав — Сосниця (Ґлівіце).

У Польщі немає системи віньєток (стікери, які вимагаються в деяких країнах Європи в якості оплата проїзду автомагістралями), для проїзду платними дорогами досі використовувалися проїзні. На польських автомагістралях також діяли різні методи виставлення рахунків: через систему GPS і через термінал. Autopay — єдине рішення, яке працює з обома методами.

З 1 грудня водії автомобілів, мотоциклів й автобусів зможуть сплачують дорожній збір за допомогою урядового застосунку e-TOLL, заздалегідь купивши проїзний на автомагістраль, або безпосередньо через застосунок Autopay. Autopay — це комплексне рішення для зручної оплати проїзду.

Autopay можуть використовувати закордонні водії, а також водії, які керують транспортними засобами з іноземними номерами. Це єдине автоматичне рішення для іноземних водіїв, які не мають рахунків у польському банку. Autopay дозволить заздалегідь придбати квитки на автомагістраль на сайті ebiletautostradowy.pl.

Як використовувати Autopay для оплати?

Необхідно завантажити застосунок Autopay і зареєструватися в системі, налаштувавши обліковий запис із зазначенням інформації: потрібна адреса електронної пошти і номер телефону, дані про автомобіль (модель і реєстраційний номер) та спосіб оплати (кредитна або дебетова карта). Також потрібно активувати необхідні ділянки автомагістралі.

Робота Autopay на автомагістралях A2 та A4 заснована на так званій геозоні (не GPS) — система отримує інформацію з телефону тоді, коли автомобіль проїжджає через точки в’їзду та виїзду на платну дорогу. За таким же принципом працює відеотолінг, який використовується для оплати на приватних ділянках автомагістралей А1 та А4. Autopay не записує дані про місцезнаходження, а використовує цю інформацію для покупки квитка.

Коли автомобіль наближається до воріт платної дороги, Autopay відправляє push-повідомлення про те, що квиток буде куплено. Плата за проїзд списується з картки після завершення поїздки. Для Autopay потрібен лише запущений застосунок (він може працювати у фоновому режимі, але має бути включеним).

 «Процес купівлі квитка на автомагістраль у Autopay інтуїтивно зрозумілий і зручний. Не потрібно знати назви розв’язок або дату поїздки, щоб купити квиток заздалегідь. Під час наближення до вибраної ділянки платної автомагістралі система Autopay автоматично оплачує квиток. Водію не потрібно нічого робити, плата стягується після завершення поїздки», — пояснює Роберт Мікос, менеджер з розвитку Autopay Mobility.

«Наша мета полягала в тому, щоб зробити Autopay комплексною системою, яка дозволяє водіям легкових і вантажних автомобілів автоматично оплачувати всі платні ділянки доріг у Польщі як ліцензовані, так і громадські», — говорить Бартломей Гаст, член правління Autopay Mobility.

Про сервіс

Autopay — це комплексне рішення для автоматичних платежів на автомагістралях у Польщі. Система працює на автомагістралях A2 Конін — Стрикув і A4 Вроцлав — Сосниця, а також на приватних автомагістралях: AmberOne A1 (Торунь — Ґданськ) і A4 Катовіце — Краків. За допомогою Autopay можна автоматично оплачувати доступ до вибраних автостоянок у Польщі та послуги з миття автомобілів на майже 100 автомийках по всій Польщі. Рішення використовують понад 800 000 водіїв.

https://autopay.pl/eng

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Porsche нарешті показали свій гоночний електромобіль для гри Gran Turismo

Не такий, як заявлено: американське агентство EPA опублікувало реальний запас ходу електромобіля Hyundai Ioniq 5