in

В Польщі виготовлятимуть акумулятори для електромобілів Volkswagen

Компанія PowerCo, заснована у 2021 році Volkswagen та бельгійською компанією з виробництва матеріалів Umicore, обрала місце для будівництва свого нового заводу. Як повідомляється, обрали польське місто Ниса.

За реалізацію цього проєкту відповідатиме СП Ionway вартістю 2,9 млрд доларів. Польський уряд підтримає цю ініціативу 371 млн доларів у вигляді грошових грантів для інвестицій у місто. Це дозволить створити у регіоні близько 900 нових робочих місць.

На вибір місця майданчика вплинули такі фактори, як стратегічно вигідне розташування, наявність кваліфікованої робочої сили та доступність джерел поновлюваної енергії. Будівництво розпочнеться після отримання дозвільної документації.

Ionway покриватиме велику частину потреб PowerCo в ЄС у ключових матеріалах для акумуляторів. Планується, що до 2030 року виробничі потужності Ionway досягнуть 160 ГВт•год на рік. Це дозволить укомплектувати 2,2 мільйони електромобілів.

Загалом Volkswagen Group планує побудувати в Європі шість батарейних заводів. У липні 2022 року заклали фундамент заводу Зальцгіттері, Германія, перша продукція якого вийде 2025 року. Третій збудують в іспанській Валенсії. Місця для решти трьох ще не визначено.

Окрім Європи, PowerCo вже вивчає можливість відкриття нових гігантських заводів у Північній Америці. Зокрема, у квітні Volkswagen Group оголосила про будівництво заводу з виробництва акумуляторних блоків для електромобілів в Онтарії, Канада. Інвестиції в проєкт складуть 5,15 млрд доларів.

Як раніше повідомляв Autogeek, Toyota підписала масштабну угоду про постачання акумуляторів з LG.

За матеріалами: Reuters

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Створений для художників: Nissan представив концепт електричного кросовера Hyper Punk

Популярний пікап Isuzu D-Max отримає електричну версію і буде продаватися в Європі