in

Амбітна ціль: США повністю відмовляться від автомобілів з ДВЗ до 2035 року

До 2030 року 50% нових автомобілів на ринку США будуть електричними.

Повна заборона продажів автомобілів з традиційними двигунами внутрішнього згоряння почне діяти у 2035 році. Про це на кліматичній конференції у Глазго (СOP26) заявив спецпредставник президента США з клімату Джон Керрі.

«Президент Байден поставив амбітне завдання, яке передбачає, що 50% машин, що продаються в Америці, до 2030 року будуть електричними, а до 2035, ми сподіваємося, — всі. Ford та General Motors підписалися на це, вони впевнені, що це гарний план», – сказав Керрі.

Цього літа Ford, General Motors та автомобільний концерн Stellantis, утворений на початку 2021 року злиттям французької Groupe PSA (Peugeot і Citroen) та італо-американського альянсу Fiat Chrysler Automobiles (FCA), заявили про намір до 2030 року наростити продажі електромобілів на американському ринку до 40-50%.

На думку автовиробників, досягти такої мети вони зможуть лише за підтримки та сприяння з боку уряду. Зокрема, підвищення податкових пільг для покупців електротранспорту та створення необхідної інфраструктури.

Нагадаємо, що до Конгресу США подано законопроект, яким передбачено додатковий податковий кредит у розмірі 4500 доларів для електромобілів «Великої детройтської трійки», до якої входять Chrysler Group LLC, General Motors та Ford Motor Company. 

Тобто електромобілі марок, що їм належать, можна буде придбати зі знижкою у 12 000 доларів. Тоді як іншим доведеться задовольнятися пільгою у 7500 долларів, яка діє на даний час.

Це обурило інших виробників електромобілів, заводи яких розташовані на території США. Зокрема, Honda, модельна лінійка якої буде повністю електричною до 2040 року.

Повністю перейти на електромобілі планують й інші. Наприклад, Jaguar відмовиться від ДВЗ вже після 2025 року, Volvo – у 2030, Audi – у 2033 році. Також над електрифікацією своїх «європейських» лінійок працюють General Motors и Ford, а до 2035 року з ринку Європи зникнуть бензинові та дизельні автомобілі Hyundai.

Як раніше повідомляв Autogeek, в Honda вважають, що преференції для електромобілів дискримінують інші авто.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Понад 1000 км без підзарядки: електромобіль Aion LX Plus отримав рекордний запас ходу

Електричний суперкар Drako GTE за $1,25 млн стане ще дорожчим: що зміниться