Багато хто може подумати, що розвиток електромобілів стане реальною загрозою для таких нафтових компаній як Chevron Corp., але, схоже, що це не так. Натомість у довгостроковій перспективі конгломератам, які працюють з викопним паливом, це може бути навіть вигідно.
За словами генерального директора Chevron Майка Вірта, процес видобутку літію із землі не надто відрізняється від видобутку нафти та газу, і їх “основні потужності” можуть бути перенесені на видобуток елемента, що має вирішальне значення для акумуляторів електромобілів. Це дозволяє компанії приєднатися до зростаючої індустрії електромобілів у майбутньому.
Вірт поки що не розкриває деталей цього плану. Але, що цікаво, генеральний директор Exxon Mobil Corp. Даррен Вудс також згадав у липні, що нафтова компанія з Техасу вивчає виробництво літію — незважаючи на її антиелектроммобільну риторику, показану у нещодавній телевізійній рекламі.
Chevron, у свою чергу, раніше заявляла, що великі вітрові та сонячні проекти не приносять користі компанії. Вони пропонують низьку віддачу від інвестицій, а конкуренція у цих галузях надто висока. Натомість вони зосереджені на вловлюванні вуглецю, водневому паливі і останнім часом на літії.
Нестача літію на світових ринках вже досить давно є проблемою автомобільних компаній та покупців електромобілів. Тож якщо ці нафтові компанії хочуть заробити на видобутку літію, їм краще зробити це якнайшвидше.
Ще одна причина для цього полягає в тому, що з’являються кілька можливих замінників літію. Наприклад, група японських учених заявила, що з’єднання на основі магнію може бути енергоємнішим, ніж літій.
Інтерес нафтових компаній збігається з місією уряду США щодо припинення залежності місцевого ринку від літій-іонних батарей китайського виробництва.
Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, Іспанія стане першим «електричним» хабом Європи.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: