in

Volkswagen витратить мільярди на розвиток ДВЗ та електромобілів: кому дістанеться більше коштів

Справедливо сказати, що перехід на електромобілі відбувається не так, як передбачали деякі автовиробники. Кілька виробників автомобілів відкладають свої високі цілі стати виключно електричними брендами в осяжному майбутньому. Минулого року компанія Volkswagen підрахувала, що до кінця десятиліття на електромобілі припадатиме 80 відсотків річних продажів у Європі. Статистика продажів електромобілів у останні місяці спонукала німецького автовиробника переглянути свою стратегію.

Так, із 180 мільярдів євро, виділених у 2023 році переважно на електромобілі наступного покоління, німецький бренд тепер використає одну третину для продовження розробки двигунів внутрішнього згоряння. Про це заявив Арно Антліц, головний фінансовий директор і головний операційний директор Volkswagen Group. Компанія має намір витратити приблизно 60 мільярдів євро, щоб “підтримати конкурентоспроможність наших автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння”.

Минулого року керівник бренду Томас Шефер назвав ДВЗ “старою технологією» в контексті електронного палива”. Він описав дискусії навколо синтетичного палива як не що інше, як “непотрібний шум”. Це незважаючи на той факт, що інший бренд VW Group – Porsche – активно бере участь у виробництві синтетичного палива на заводі в Чилі.

При цьому Bugatti навіть думає про проектування заправних станцій, які можна було б встановити вдома у власника та заправляти синтетичним паливом. Lamborghini вважає, що двигун внутрішнього згоряння можна врятувати, якщо змусити його працювати на чомусь іншому, ніж викопне паливо.

Зрозуміло, що все більше і більше автомобільних компаній переглядають свої стратегії щодо електромобілів, оскільки люди поки що не хочуть відмовлятися від ДВС. Виробники автомобілів опинилися в досить скрутному становищі, оскільки правила викидів стають жорсткішими, що вимагає інвестицій, щоб газові двигуни працювали чистіше. Водночас електричний наступ із Китаю викликає занепокоєння глобальних гравців.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, оновлений електромобіль Volkswagen ID.3 Pro S отримав швидшу зарядку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

З запасом ходу понад 600 км: Toyota перевела легендарний пікап Hilux на водень

З екраном замість подушки безпеки: ZF показала унікальне кермо для авто майбутнього