in

В США запустили в рейс перший електробус від Amtrak: він курсує між Сіетлом та Беллінгемом

Національна залізнична пасажирська корпорація (Amtrak) США запустила електричний автобус між Сіетлом та Беллінгемом. Він курсує у проміжку між ранковими та вечірніми поїздами.

Замість колишнього дизельного автобуса на маршрут Cascades вивели 14-метровий Van Hool CX45e, що належить автобусному оператору MTRWestern. Оснащений літій-іонною акумуляторною системою Proterra потужністю 600 кВт•год, здатен проїжджати до 420 км. Цього цілком достатньо для поїздки із Сіетлу до Беллінгема й назад без підзарядки. Саме у Сіетлі розташований зарядний вузол для електромобілів. Його встановили на місці нафтових резервуарів MTR Western.

Як повідомляється, використання електробусу на маршруті Cascades дозволить компанії заощаджувати майже 38 000 літрів дизельного палива на рік. При цьому в атмосферу попадатиме на 109 тонн менше вуглекислого газу, ніж при використанні дизельного автобуса. До 2045 року Amtrak планує досягти нульового рівня викидів й електробус між Сіетлом та Беллінгемом – один з кроків на шляху до цієї мети. Також компанія оцінює інші маршрути в рамках Національної мережі, які може в подальшому перевести на «зелені» види палива.

Зі слів президента MTRWestern Джеремі Батцлафф, співпраця з Amtrak – «трансформаційний крок на шляху до ще більшого регіонального транзиту електромобілів». Оператор прагне забезпечити «безвуглецеві міжміські та групові перевезення по всьому Тихоокеанському Північному Заході».

Як раніше повідомляв Autogeek, “Енергоатом” придбав 10 електричних автобусів та 5 зарядних станцій для Рівненської АЕС.

За матеріалами: Electrek

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Розпочався випуск оновленого електромобіля Polestar 2: що змінилось

Жодного зайвого грама: класичний Mini перетворили на електромобіль