in

В Ізраїлі розробили революційну батарею для електромобілів, яка швидша і легша

Серійне виробництво нових комірок планують почати у 2024 році.

Ізраїльський стартап StoreDot, як називає себе «піонером технології екстремально швидкої зарядки акумуляторів для електромобілів», розробив новую батарею, здатну забеспечити 1000 супершвидкісних циклів зарядки. Як заявили в компанії, технологія швидкої зарядки (XFC) чудово показала себе під час тестів та вже практично готова до серійного виробництва.

У ході випробувань ізраїльські інженери неодноразово заряджали акумуляторні елементи від 10 до 80% ємності, витрачаючи на це всього 10 хвилин, а потім розряджали протягом години перед черговою зарядкою. Кількість таких циклів перевищила 1000 поспіль, перш ніж ємність комірок впала нижче 80% від початкової цифри. Як зазначається, протягом перших 600 циклів жодної помітної деградації не відбулося. До кінця 2022 року стартап розраховує покращити результати й заявляє, що прототип їхньої батареї вже витримав 1200 циклів.

В електронному листі виданню Electrek генеральний директор StoreDot Дорон Майєрсдорф повідомив, що стартап досягнув цілей, узгоджених з більшістю OEM-виробників, додавши, що батарея вже готова до комерційного випуску. Враховуючи те, що її цикл розрахований на 500 км пробігу, це дає гарантовані 500 000 км.

Батареї ізраїльського стартапу вже випробовують автовиробники у різних країнах світу. Їм акумулятори питомою енергією 300 Вт•год/кг та щільністю зберігання 700 Вт•год/л відправляють у пакетному форматі. Комірки 100in5 дозволяють послідовно заряджати батарею на 160 км за 5 хвилин.

На початку вересня 2021 року StoreDot оголосила про випуск першої циліндричної комірки 4680 зі швидкою зарядкою, а вже у листопаді того ж року почалося серійне виробництво. Місяцем пізніше стартап запатентував технології, в яких використовується механізм фонового відновлення, що дозволяє регенерувати елементи в ході експлуатації.

Наразі StoreDot готується до масового виробництва елементів 100in5 разом із китайською компанією EVE Energy. Як заявляється, воно розпочнеться у 2024 році.

Як раніше повідомляв Autogeek, виробник автобусів Yutong випустив робот-пилосос для прибирання вулиць.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

В Україні почали продавати недорогі електрофургони з Німеччини – StreetScooter Work

Opel Grandland GSe став першим першим гібридним кросовером нової лінійки бренду: розкрито деталі