in

У застосунку “Дія” тепер можна продати та купити автомобіль: як працює нова послуга

У застосунку “Дія” від сьогодні, 20 грудня, у робочому режимі запрацювала послуга перереєстрації автомобілів. Щоб скористатися новою послугою продажу авто, насамперед потрібно мати автомобіль, офіційно зареєстрований на вас. Оформити продаж можна лише легкового автомобіля, або мотоцикла чи мопеда.

Звісно, ці транспортні засоби повинні бути без різного роду обтяжень, арештів, судових заборон і не перебувати в розшуку. Також це має бути перший транспортний засіб, який ви продаєте в рамках календарного року, тобто за нього не потрібно сплачувати додатковий податок за продаж.

Щоб скористатись новою послугою в застосунку “Дія”, треба виконати кілька дій:

  • У розділі “послуги” застосунку вибрати пункт “Продати транспортний засіб”.
  • Обрати зі списку той ТЗ, який плануєте продавати (якщо їх декілька).
  • Вказати вартість транспортного засобу
  • Ввести свої контактні дані – номер телефону та електронну пошту

Далі на наступному екрані ознайомлюєтесь з проектом договору, перевіряєте чи правильно вказані усі дані. Якщо так – натискаєте кнопку “підтвердити”, і залишається один крок – отримати підтвердження від покупця. Для чого він може скористатися згенерованим у вашому застосунку QR-кодом, або ж можна надіслати йому електронне посилання.

З боку покупця все відбувається подібно до того, як і з боку продавця – вибір послуги, введення потрібних даних та їх перевірка, підписання договору купівлі-продажу.

Також варто зазначити, що при перепродажу легкового автомобіля з 15 червня 2023 отримання експертного висновку стало необов’язковим. Проте для покупців, які бажають переконатися у тому, що номерні таблички на автомобілі не підроблені, експертний огляд доступний за окрему плату, а висновок дійсний 10 днів.

Нагадаємо, що для автомобілів, проданих дистанційно, передбачені нові серії – ED, DC – оформлених через електронний кабінет водія, DI, PD – оформлених через застосунок “Дія”.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, в Україні дозволили заміну водійського посвідчення через “Дію”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Стали відомі найпопулярніші кольори електромобілів в Україні: список

Старт не вражає: флагманський електромобіль Volkswagen ID.7 демонструє надто низькі продажі