Компанія NuScale Power розробила ядерний реактор для вироблення чистого водню.
Американська компанія NuScale Power оголосила результати оцінки роботи компактного ядерного реактора, призначеного для отримання водню методом електролізу. Як повідомляється, кожен оновлений NuScale Power Module (NPM) може генерувати на 25% більше водню ніж раніше, що в сумі становить 250 МВт (або 77 МВт) на модуль. При цьому виробництво водню складе 2053 кг/год або майже 50 метричних тонн в день. Для порівняння модуль NuScale потужністю 200 МВт виробляє 40 метричних тонн водню в день.
За прогнозами компанії, в результаті збільшення вихідної потужності, водень, вироблений системою високотемпературного парового електролізу NuScale (HTSE) буде конкурентоспроможним за вартістю з воднем з поновлюваних джерел енергії. Крім того, завдяки цій технології, вдасться створити його контрольоване виробництво.
«Здатність нашого NPM виробляти ще більше чистого водню при менших габаритах – це ще один приклад того, як технологія NuScale може допомогти декарбонізувати різні сектори економіки. У поєднанні з нашою перевіреною конструкцією, безпрецедентною безпекою та можливостями відстеження навантаження цей аналіз ще раз демонструє, що дизайн NuScale є золотим стандартом, який допомагає задовольнити попит на інноваційні рішення для задоволення глобальних потреб у енергії», – заявив головний технічний директор та співзасновник NuScale Power Хосе Рейес.
В ході електролізу енергія від одного NPM у вигляді перегрітої пари та електрики безпосередньо направляється до системи HTSE, яка працює при температурі 850°C. При цьому для підігріву технологічної пара з 300°C на виході з NPM до 850°C для електролізера використовується тільки 2% електричної потужності модуля. Крім того, конструкція електростанції NuScale, яка може складатися з чотирьох, шести або дванадцяти модулів, дозволяє в години низького попиту на електроенергію використовувати один або кілька модулів.
На даний час більше 95% світового водню виробляється з використанням викопного палива, а найбільш поширеним методом є парова конверсія метану з природного газу. Згідно з недавнім звітом LucidCatalyst, для досягнення паризьких цілей щодо зниження температури на планеті на 1.5-2°C необхідно виробляти таку кількість чистого водню, щоб його вистачило для заміни 100 мільйонів барелів нафти, які щоденно споживаються в усьому світі.
Як зазначається, використання одного NPM для виробництва 50 тон водню на день дозволить уникнути близько 460 тон викидів CO2 на день або 168 тисяч тон CO2 на рік в порівнянні з виробництвом водню з природного газу. Один NPM може забезпечити воднем 38 тисяч автомобілів на паливних елементах або 1500 вантажівок на паливних елементах далекого прямування.
Коли ця технологія буде застосована в промислових масштабах, не повідомляється. Очікується, що перші реактори від NuScale з’являться до кінця десятиліття.
Як раніше повідомляв Autogeek, кросовер BMW i-Hydrogen Next відмовиться від водневих технологій Toyota.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: