in

У серію вже за два роки: Rimac працює над створенням власного роботаксі

Хорватський автовиробник Rimac покаже автономне “роботаксі” на початку 2024 року та планує запустити його в комерційну експлуатацію до 2026 року. Наразі Rimac розкрив лише деякі деталі комерційного плану щодо свого роботаксі, але було оголошено, що певну підтримку надасть проекту Kia.

Засновник і керівник компанії Мате Рімак сказав Autocar, що Nevera виконує важливу мету як головний продукт для Rimac, але проект роботизованого таксі має на меті “змінити життя більшої кількості людей”, забезпечуючи легкий доступ до міського електричного транспорту.

Вважається, що нове робототаксі зможе пересуватись без участі людини та працюватиме в рамках інфраструктури, яку Rimac розробляє разом із самим транспортним засобом, включаючи зарядні пристрої, центри зберігання та паркувальні місця.

Той факт, що Rimac використовував Renault Espace для тестування, може дати певну інформацію про розмір і форму роботаксі. Мате Рімак також сказав, що нове авто для таксі “може змінити спосіб пересування людей містами”.

Розробкою автономного таксі займається окремий підрозділ автовиробника під назвою Project 3 – це окремий бренд у портфоліо Rimac Group, відокремлений як від однойменного виробника суперкарів. Нещодавно він отримав 179,5 млн євро у вигляді фінансування від Фонду відновлення та стійкості ЄС.

Першочерговим завданням підрозділу є будівництво спеціального заводу для роботаксі. Повідомляється, що компанія веде переговори з 20 містами Європи та Близького Сходу щодо надання послуги з розвитку роботизованих таксі після впровадження пілотної програми в Загребі.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, Rimac Nevera став найшвидшим електромобілем на Нюрбургрингу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Британія провалює терміни розвитку мережі зарядних станцій електромобілів: у чому причина

SEAT готує одразу кілька оновлених моделей: коли з’являться в Україні