in

Total та PSA об’єднають зусилля у виробництві батарей для електромобілів

Нафтогазовий концерн Total і автомобільна група PSA оголосили про створення спільного підприємства Automotive Cells Company (ACC), яке буде виробляти літій-іонні акумулятори.

Кожному з партнерів буде належати по 50% акцій. Частка Total/Saft знизиться до 33 відсотків, коли ACC вийде на повну виробничу потужність. Очікується, що пілотна виробнича лінія в комуні Нерсак (Франція) буде запущена в 2021 році.

За підсумками її роботи спільне підприємство планує побудувати гігафабріку потужністю 8 ГВт-год в північній Франції до 2023 року, а потім такий же завод на південному заході Німеччини в Кайзерслаутерні.

ACC хоче до 2030 року розширити обидві площадки до 24 ГВт-год (всього 48 ГВт-год на рік). Цей обсяг буде здатний забезпечити виробництво одного мільйона електромобілів – “більше 10% європейського ринку”.

Загальний обсяг інвестицій оцінюється в 5 мільярдів євро. Проєкт фінансово підтримується Францією і Німеччиною, які нададуть учасникам 1,3 млрд євро.

Новий завод з виробництва літій-іонних акумуляторів – не єдине підприємство такого роду в Європі та навіть у Франції. У серпні був запущений стартап з планами побудувати до 2023 року на території країни завод з виробництва літій-іонних акумуляторів потужністю 16 ГВт-год на рік за підтримки Schneider Electric.

Як раніше повідомляв Autogeek, нафтовий гігант Total встановить 20 000 зарядних станцій для електромобілів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Рекордний попит на Porsche Taycan змусив компанію “запозичити” співробітників у Audi

“Mercedes для бідних”: купе-кросовер Renault Arkana помічено в Україні (фото)