in

Stellantis вклався грошима в китайського виробника електромобілів Leapmotor: в концерні розповіли, навіщо

Автомобільний альянс Stellantis, утворений у 2021 році злиттям Fiat Chrysler Automobiles (FCA) й французької Groupe PSA, придбав 21% акцій китайського виробника електромобілів Leapmotor. Вартість угоди – 1,6 млрд доларів.

Для Stellantis – це можливість закріпиться на китайському ринку, для Leapmotor – «вікно» до Європи. Цим вікном для китайської компанії стане спільне підприємство, яке партнери створять у Нідерландах.

Як повідомляється, Stellantis у СП належатиме 51% акцій. Це забезпечить альянсу ексклюзивні права на експорт, виробництво та продаж електромобілів Leapmotor за межами Китаю. За даними китайської асоціації легкових автомобілів, у вересні компанія стала дев’ятим продавцем електромобілів на рідному ринку.

Зі слів голови Stellantis Карлоса Тавареса, ця угода дозволить європейцям отримати вигоду від експансії китайської компанії на ринок Європи, а не стати її жертвою. Цікаво, що раніше він виступав проти дешевого китайського імпорту, але коли мова зайшла про вигоду, змінив свою точку зору. Зокрема, виступаючи на прес-конференції в Ханчжоу, Таварес висловився проти антисубсидиційного розслідування Євросоюзу щодо китайських електромобілів.

Як раніше повідомляв Autogeek, флагманський електроседан Leapmotor C01 отримав надзвичайно низьку ціну.

За матеріалами: Stellantis

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Відео дня: електромобіль встановив рекорд швидкості, розігнавшись до 100 км/год менш ніж за секунду

Зовні Mercedes – насправді Tesla: українці створили унікальний електромобіль для всесвітньої виставки тюнінгу SEMA