in

Скандал: Nikola Motors визнали, що підробили промо-відео своєї водневої вантажівки

Компанію Nikola Motor Company звинуватили в обмані інвесторів щодо перспектив свого бізнесу.

Обвинувачення висунули через відео з прототипом вантажівки Nikola One, яке представили ще у 2018 році.

Так, Фірма Hindenburg Research звинувачує Nikola в тому, що промо, на якому вантажівка Nikola One самостійно рухається двосмуговим шосе в пустелі було підроблене. 

Про це йдеться у звіті інвестиційної компанії. Там, зокрема, стверджується, що Nikola відбуксирували автівку на вершину невеликого пагорба й дозволили їй просто скотитися вниз, а камеру нахили таким чином, що здавалося, ніби вантажівка їде своїм ходом по рівній дорозі.

Після оприлюднення цього звіту Nikola пішла на несподіваний крок – компанія зізналася, що твердження Hindenburg Research правдиві.

Дійсно, прототип не міг рухатися самостійно, коли було оприлюднено те відео. При цьому в компанії наголосили, що коробка передач, акумулятори, інвертори, гідропідсилювач керма і деякі інші компоненти вантажівки були в робочому стані під час презентації вантажівки ще у грудні 2016 року.

Окрім того, в Hindenburg Research стверджують, що два ключових компоненти вантажівки, а саме водневий паливний елемент та двигуни для приводу коліс, також були відсутні у Nikola One, коли було зроблене те відео.

Варто зазначити, що в Nikola One визнали й цей факт, після чого зробили сенсаційну заяву – вантажівка так і не змогла повноцінно запрацювати.

«Коли ми перейшли до наступного покоління вантажівок, то вирішили не вкладати додаткові ресурси на завершення роботи над Nikola One. Замість цього Nikola перейшла до роботи над своїм наступним автомобілем, Nikola Two. Nikola ніколи не заявляла, що вантажівка рухалася за рахунок власної силової установки. Інвестори Nikola, які вклали кошти в цей проект, знали про технічні можливості Nikola One на момент інвестування», – наголосили в компанії.

Окрім того в Nikola звинуватили Hindenburg Research в спробах маніпулювати акціями компанії. 

Тепер за справу візьметься комісія з цінних паперів і бірж США, яка перевірить діяльність Nikola. 

Як раніше повідомляв Autogeek, Nikola оголосив про відкриття бронювань на майбутній електричний пікап Badger і дозволив клієнтам вносити депозити.

За матеріалами: arstechnica.com

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Сервіс оренди електросамокатів KIWI запрацював в Києві: тарифи від 2,50 грн/хвилина

Перший в світі “розумний” електромобіль з екосистеми Xiaomi буде представлений в Пекіні