in

Скандал: колишнього співробітника Tesla Алекса Хатілова звинуватили у крадіжці секретної інформації

За кілька днів колишній програміст Tesla вкрав 26 тисяч файлів.

Tesla подала в суд на колишнього співробітника Алекса Хатілова, який за кілька робочих днів скопіював у свій Dropbox близько 26 тисяч конфіденційних файлів компанії.

Як говориться у судовому позові компанії, програміст скопіював інформацію «з умисним наміром зашкодити бізнесу Tesla». Вкрадені файли містили сценарії коду, які Tesla використовує для автоматизації декількох важливих бізнес-задач, таких як замовлення запчастин та доставка автомобілів.

Пакет коду, який інженери компанії розробляли останні 12 років, був завантажений 4 січня. У Tesla заявляють, що доступ до комерційної таємниці мають близько 40 з приблизно 50 000 співробітників компанії.

Також Tesla стверджує, що Хатілов почав завантажувати файли з мереж компанії й перемістив їх у свій Dropbox всього через три дні після того, як був найнятий на роботу 28 грудня в якості старшого інженера по забезпеченню якості програмного забезпечення.

Останні кілька файлів програміст завантажив 6 січня, на чому його й впіймала служба безпеки компанії. У компанії говорять, що завантажені їм скрипти «не мають нічого спільного з його обов’язками». Як повідомляється, Хатілов спробував видалити файли й сам клієнт Dropbox зі свого комп’ютера. Це було розцінено як спроба замести сліди.

Сам Хатілов свою провину заперечує, стверджуючи, що файли програмного забезпечення потрапили до його Dropbox помилково, та що у нього не було планів вкрасти або передати їх комусь іншому.

«Я пропрацював у цій галузі близько 20 років, і я знаю, що таке конфіденційні документи, і я ніколи, ніколи не намагався отримати до них доступ або вкрасти», – сказав Хатілов у ексклюзивному інтерв’ю The Post.

Як раніше повідомляв Autogeek, дрон зняв відео із «секретними» моделями електромобілів Tesla.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Чемпіон Формули 1 візьме участь у екстремальних перегонах на електромобілях

275 км на одному заряді: Peugeot представила новий комерційний електромобіль e-Partner