in

Попит на каршеринг в Україні зріс, але авто тепер не вистачає: з чим це пов’язано

В Україні зріс попит на каршерингові послуги. У 2023 році українці зробили на 39,59% більше замовлень у каршеринговому сервісі Getmancar, ніж за рік до того. Водночас, наявного автопарку тепер не вистачає для того, аби задовольнити попит користувачів. Пік дефіциту в компанії очікують у квітні. Тому вже залучають 100 додаткових авто та активно шукають нових інвесторів для співпраці.

За словами СЕО компанії Тараса Гетманського, причини підвищення попиту на каршеринг він вбачає у низці чинників – зокрема, пов’язаних з повномасштабною війною:

  • Міграція. Частина людей, що виїхали на початку великої війни, вже або повертаються до України, або приїжджають в країну на короткий строк. Тож для вирішення своїх справ (оформлення документів, поїздки до родичів тощо) вони використовують каршеринг.
  • Тенденції на ринку продажу авто. Через закриття портів та блокування польського кордону, ціни на авто зростають, а пропозиція – дещо знижується. Підвищенню цін сприяє здорожчання логістики і недостатній ввіз авто в Україну, порівняно з попитом (співвідношення бюджет – платоспроможність).
  • Острах інвестувати гроші в авто. Повномасштабна війна змушує людей заощаджувати гроші. Деякі ж постраждали від російської воєнної агресії, а тому користуються орендованими автомобілями.

Як результат всіх чинників, зросла і загальна кількість користувачів в Україні – якщо у серпні 2023 їх кількість сягала 210 тисяч, то зараз їх вже майже 240 тисяч. Таким чином, лише за півроку кількість користувачів у Києві та Дніпрі збільшилась майже на 15%. Середньомісячна ж аудиторія у 2023 році зросла на 46,80%, порівняно з 2022 роком. Річний виторг виріс на 86,93% – це показник, перерахований у валюті, а не зміни, викликані коливаннями курсу. 

Однак СЕО сервісу бачить тенденцію на подальший зріст попиту, тому Getmancar вводить в автопарк 100 додаткових авто. А також шукає інвесторів, які готові вкластися у сервіс як фінансово, так і розмістити свої авто  в оренду. На майбутнє компанія розглядає розширення можливостей для інвесторів.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, український каршеринг Getmancar запрацював у Молдові.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Відео дня: пілоти Formula 1 випробували у дрифті на бездоріжжі електромобіль Ford Mustang Mach-E

З безпілотником на даху: BYD представив ефектний електричний позашляховик за $27 000