in

Новітня розробка: Porsche Macan матиме електричну версію та керуватиметься, як спорткар

Інженери Porsche розробили систему управління крутним моментом для чотирьохмоторної трансмісії електромобіля.

З нею електричні позашляховики, не зважаючи на умови, можуть отримати таку ж маневреність, як і спортивні автівки.

Поки в Porsche немає плану встановити цю трансмісію на якусь конкретну модель. Однак в наступному році світу мають представити електричний Macan і саме ця система йому прекрасно підійде.

Займаючись розробкою такого типу трансмісії інженери Porsche виявили багато переваг електричної версії перед паливними моторами. Зокрема, тягові системі електромобілів реагують набагато швидше.

Окрім цього в електромобілі крутний момент регулюється виключно електронним способом, який працює значно швидше, ніж механічні зчеплення. Кожну мілісекунду інтелектуальне програмне забезпечення розподіляє сили таким чином, що транспортний засіб завжди поводиться нейтрально.

Також електромобілі відмінно справляються зі снігом і дуже популярні в засніжених районах. Найбільшим ринком електромобілів в світі за відсотками продажів являється засніжена Норвегія.

В свої трансмісії німці використовують по двигуну на кожне колесо. Схожі розробки уже представили Rimac в своєму Concept_One і Rivian в R1T.

Співробітник компанії Ульф Хінце порівняв чотирьохмоторну систему трансмісії з окремою педаллю газу на кожному колесі.

Подібна система допомагає краще керувати крутним моментом при входженні автівки в повороти за рахунок спрямування позитивного крутного моменту на зовнішні колеса і негативного крутного моменту на внутрішні колеса. У випадку поганого дорожнього покриття це може допомогти водію вийти із заносу.

“Авто ніби їде по рейках – позашляховик поводиться зі спритністю спортивного автомобіля”, – додав Хінце.

Як раніше повідомляв Autogeek, Porsche зацікавлений роботою останньої версії Autopilot Tesla, а особливо функцією Smart Summon. Щоб детально ознайомитись з нею німці відправили в США своїх інженерів, які взяли Model 3 в оренду для випробовування Autopilot.

По матеріалах: electrek.co.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

“Повітряний” апгрейд: Jaguar збільшить запас ходу електромобіля i-Pace з черговим оновленням софту

Відходи з McDonald’s стануть сировиною для запчастин автомобілів Ford