Французський виробник шин Michelin озвучив свої «зелені» ініціативи.
До 2050 року шини Michelin будуть на 100% складатися з природного, переробленого або іншої екологічно чистої сировини. Як розповіли в компанії, на сьогодні екологічно чистими замінені близько 30% більш ніж з 200 компонентів, які входять до складу шин Michelin.
Один з етапів на шляху до амбітної мети – заміна синтезованого з нафти бутадієну (компонент синтетичного каучуку) на його органічний аналог. З цією метою планують використовувати біомасу, що складається з деревини, рисового лушпиння, стебел кукурудзи та інших відходів рослинного походження. За попередніми розрахунками, щороку Michelin буде використовувати у виробництві шин близько 4,2 млн тонн деревної тріски.
Також компанія планує використовувати у виробництві шин стирол з пластику, який міститься в упаковці, наприклад у стаканчиках для йогурту, харчових лотках та інших пакувальних матеріалах. Ця ініціатива Michelin дозволить переробляти десятки тисяч тонн відходів полістиролу. У перспективі, для виробництва шин щорічно перероблятимуть кількість сировини, еквівалентну 42 млрд стаканчиків для йогурту.
У серпні 2021 року на одному з виробничих майданчиків Michelin почнеться використання технології, розробленої французьким стартапом Carbios – розкладання відходів термопластику на вихідні чисті мономери за допомогою ферментів. Отримані таким чином мономери можна відновлювати та багаторазово використовувати у виробництві нових пластиків на основі поліетилентерефталату (ПЕТ). Один з видів такого відновленого пластику – поліестерове волокно, для забеспечення річного обсягу якого у виробництві шин Michelin перероблятимуть близько 4 мільярдів пластикових пляшок.
Ще одна «зелена» ініціатива компанії – перший в світі завод з переробки шин, який Michelin побудує в Чилі спільно зі шведською компанією Enviro. Щорічно підприємство перероблятиме близько 30 тонн покришок, тобто 60% шин, які чілійці здають на утилізацію.
Як раніше повідомляв Autogeek, GMC продемонстрував зимові тести електромобіля Hummer.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: