in

“Листочок” став деревом: Nissan Leaf перетворили на різдвяну ялинку

Компанія Nissan перетворила свій електромобіль LEAF на «різдвяну ялинку».

Бестселер серед електромобілів обладнали ефектним святковим світлодіодним дисплеєм, який повністю забезпечується електроживленням від власної системи рекуперації енергії при гальмуванні.

Для перетворення Nissan LEAF в Nissan TREE, тобто різдвяну ялинку, був створений спеціальний проект. З його допомогою спеціалісти компанії змогли продемонструвати роботу систему e-Pedal та режиму B-mode, а саме те, як вони дозволяють «запасати» енергію в процесі гальмування і уповільнення автомобіля, збільшуючи величину пробігу без підзарядки.

Так, під час роботи e-Pedal можна «запасати» енергію гальмування. Це відбувається наступним чином: кінетична енергія, що вивільняється при гальмуванні або уповільненні автомобіля, перетворюється в електричну, яка надходить до акумуляторної батареї і заряджає її. Тій же меті служить режим B-mode – функція, яка здійснює рекуперацію енергії гальмування, коли водій, як зазвичай, використовує педаль гальма.

Створюючи Nissan TREE в компанії хотіли продемонструвати, що кожен бажаючий може попіклуватися про природу й виробляти енергію, сівши за кермо електромобіля.

«Сани Санта-Клауса не повинні бути єдиним святковим видом транспорту. Ми хотіли, щоб в ці дні Nissan LEAF став ще більш веселим і, повертаючись додому, ніс людям радість, – зазначила Хелен Перрі (Helen Perry), глава підрозділу електромобілів в Nissan Europe. – Ми сподіваємося, що цей унікальний автомобіль надихне людей на роздуми про нескінченні переваги рекуперації енергії. Майже 10 років минуло з тих пір, коли LEAF вперше був представлений в Європі, і Nissan як і раніше зосереджений на тому, щоб робити життя покупців більш «стійким» завдяки електромобілям».

Електромобіль також прикрасили тисячами світлодіодів, мерехтливими кулями і фігуркою оленя, завдяки чому він почав світитися яскравіше, ніж ніс Рудольфа. 

Варто зазначити, що в середньому Nissan LEAF виробляє (за рахунок рекуперації) 744 кВт чистої енергії, проїхавши 18 тисяч кілометрів. Ця зекономлена енергія еквівалентна 20% від сумарного споживання електрики середнім європейським домогосподарством за рік.

Більше того, водії Nissan LEAF можуть генерувати достатньо енергії, щоб забезпечити живленням:

  • 266 різдвяних ялинок з 700 лампами розжарювання – на цілу годину, щоб дарувати людям радість;
  • 297 електродуховок – на одну годину, щоб ви могли приготувати святкову вечерю;
  • 744 телевізора – на п’ять годин, щоб ви насолоджувалися переглядом улюблених різдвяних фільмів;
  • 10783 будинки, обвішаних 1000 світлодіодних світильників – на п’ять годин.

Як раніше повідомляв Autogeek, європейська компанія з безпеки транспортних засобів DEKRA випробувала на міцність Nissan Leaf першого покоління.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Ілон Маск скатався на Tesla Cybertruck до ресторану: електропікап відрізняється від презентованого

Поінформований – озброєний: в Києві запустили телеграм-канал про евакуйовані автівки