in

“Чорні скриньки” електромобілів Tesla довели, що компанія не причетна до самовільних прискорень автівок

The logo marks the showroom and service center for the US automotive and energy company Tesla in Amsterdam on October 23, 2019. (Photo by JOHN THYS / AFP) (Photo by JOHN THYS/AFP via Getty Images)

Нещодавно Національне агентство по безпеці дорожнього руху в США (NHTSA) зайнялось розглядом скарги, в якій компанію Tesla звинуватили у самовільному прискоренні її автівок.

Реакція автовиробника не змусила себе довго чекати.

Tesla в своїй офіційній заяві назвала такі скарги брехнею і звернула увагу на те, що такі скандали вигідні так званим шортселлерам – гравці біржі, які заробляють на зниженні акцій компанії.

Автовиробник пояснив, що окремо розглядає кожен випадок, коли водій заявляє причиною аварії самовільне прискорення автівки. Як виявилось, бортовий комп’ютер будь-якого електромобіля бренду повністю контролює його рух і записує всі дії, на кшталт “чорних скриньок” у літаках. Спеціалісти Tesla отримують до нього доступ і вже він показує, що ніякого самовільного прискорення машини не було.  

В минулому році зафіксовано багато подібних випадків. Однак в ході з’ясування обставин виявлялось, що водій просто переплутував педалі і замість гальма натискав газ.

Tesla акцентувала увагу на тому, що дуже багато працює над тим, щоб мінімізувати подібні випадки. Зокрема, в Model S, X і 3 уже є комплекс мір безпеки, за рахунок якого при одночасному натисканні двох педалей – газу і гальма, пріоритет завжди віддається останньому.

Також за рахунок сенсорів Autopilot  система в деяких випадках може сама передбачити натиск водієм не тієї педалі і автоматично пригальмувати. Разом з цим іде запис того, що відбувається а автівці, і це допомагає встановити істину.

Як раніше повідомляв Autogeek, Tesla заявила про свої плани відкрити в Китаї нову дизайн-студію і науково-дослідний центр. Окрім цього компанія поділилась ще й новим ескізом автівки.

По матеріалах: tesla.com.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

У сервісі Bolt з’явилася можливість додавати зупинки на маршруті

Subaru планує позбавитися паливних автівок на користь електромобілів: в компанії зробили заяву