Вибір автошин вимагає певної уваги, оскільки такі товари мають різну будову та можуть бути різноманітних форм. Залежно від цих особливостей, призначаються для вирішення різних завдань. А це означає, що скористатися перевагами того чи іншого товару можливо тільки, якщо правильно визначити, які саме шини диски необхідні для певного транспортного засобу.
Класифікація автомобільних дисків
Диск — елемент автомобіля, який потребує дуже бережного ставлення. Тому передбачає якісний догляд та акуратний темп водіння машини. Перш ніж купити диски, варто ознайомитися з їхньою класифікацією:
- сталеві — важкі моделі, але найпростіші у ремонтуванні, хоча й найбільше схильні до різних деформацій та виникнення корозії;
- литі легкосплавні мають естетичніший вигляд, ніж сталеві, а ще значно легші;
- ковані виготовляють з алюмінієвого сплаву, який характерний міцністю та легкістю;
- складові — містять найкращі елементи штампованих, литих і кованих, завдяки виготовленню за методом складання кількох частин в одне ціле спеціальними болтами.
Варто також звернути увагу на маркування дисків.
Основні елементи автошин
Шини диски мають такі головні деталі у своїй конструкції:
- каркас — нитки корда, що надають жорсткості покришці;
- брекер — виготовлений з товстої гуми або металокорду, і розташований між каркасом та протектором;
- протектор — зовнішня частина профілю, що відповідає за зчеплення з дорогою;
- борт, який забезпечує жорстку посадку покришки на колісний диск;
- бічну частину, що виготовлена з гуми та захищає від бічних ушкоджень;
- металічні шипи, які необхідні для зниження рівня ковзання на льоду.
Така продумана структура шин гарантує безпечність на дорозі. Щоб позитивні характеристики проявилися під час водіння автомобілем, варто резину купити після аналізу типу транспорту та сезонності шин.
Тип транспорту
Залежно від типу транспорту, пропонується шини купити таких видів:
- легкові — найпоширеніші варіанти, з високим індексом швидкості та низьким рівнем шуму;
- позашляхові — призначені для автомобілів 4х4, тому характерні підвищеною прохідністю;
- легковантажні відрізняються простим протектором, стійкістю до зношування та здатністю витримувати великі навантаження;
- спеціальні — вантажні, мотоциклетні та для мопедів.
Така класифікація гарантує, що придбані шини зможуть витримати навантаження, яке характерне для певного типу автомобіля.
Сезонність
Купити резину за сезонністю пропонується різних типів — літні, зимні та всесезонні.
Кожний вид має свої переваги, які проявляються тільки за умови правильної експлуатації. Літні шини використовують при температурі від +5 градусів. Мають менш виражений малюнок протектора й хорошу зносостійкість. Спеціально зроблені так, щоб під час спекотної погоди тверднути, а отже менше зношуватися.
Купити резину зимову варто, щоб використовувати при -5 градусів. Ці моделі мають глибший протектор, ніж літні. А також часто доповнені шипами. Під час їзди морозом прогріваються і стають еластичними. В результаті підвищується зчеплення з дорожнім покриттям, а отже покращується керованість автомобілем.
Придбати диски всесезонні варто, щоб використовувати при -5 до +7 градусів. Теоретично на них можна їздити цілий рік, оскільки вони поєднали властивості літніх та зимових покришок. Ці шини м’якіші, ніж літні, але твердіші, ніж зимові. До того ж добре проявляють себе як на мокрій, так і на сухій дорозі. Однак їх не можна використовувати ні в сильний мороз, ні в спеку.
Аналіз характеристик, типів та властивостей автомобільних шин та дисків дозволить забезпечити безпечність водіння авто. А також придбати резину та диски, які ідеально підходять конкретній моделі автомобіля.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: