in

Заряджаються у 60 разів швидше літій-іонних: австралійці розробили новий вид акумуляторів

Масове виробництво інноваційної графенової алюмінієво-іонної батареї почнеться до кінця 2021 року.

Австралійська компанія GMG (Graphene Manufacturing Group), яка розробила власну технологію виробництва порошку графена з легкодоступної недорогої сировини, презентувала інноваційні батареї на основі алюмінію та графену.

У проєкті брали участь вчені інституту біоінженерії та нанотехнологій Квінслендського університету (UQ). Розроблені ними технології дозволили створити батарею, яка перевершує сучасні літій-іонні акумулятори за всіма параметрами.

Заряджаються графенові алюмінієво-іонні акумулятори у 60 разів швидше літій-іонних, а розряджаються у 3 рази повільніше. Вони не потребують рідкоземельних матеріалів, витримують колосальні струми та широкий діапазон робочих температур. У той же час такі батареї дешевші, безпечніші, екологічніші та простіше в утилізації.

«Поки проблем з температурою немає. Є висока ймовірність, що нам взагалі не знадобиться охолоджувати ці акумулятори. Це допоможе економити до 20% енергії, яку літій-іонні автомобільні батареї витрачають на охолодження. Та й при низьких температурах вони теж добре працювали», – сказав керуючий директор GMG Крейг Ніколя.

Масове виробництво графенових батарей компанія планує почати наприкінці цього року. Першими запропонують невеликі батареї-«таблетки», а випуск акумуляторів для електромобілів почнеться у 2024 році.

За словами Ніколя, вони будуть тієї ж форми, напруги та розмірів, що й літій-іонні, що дозволить використовувати їх у будь-яких вже існуючих пристроях та електромобілях. При цьому компанія готова надати своїй батареї будь-якої форми.

Як раніше повідомляв Autogeek, нові акумулятори формату 4680 будуть встановлювати на електромобілі Tesla Model Y техаського виробництва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Зроби сам: IKEA випустить електромобіль-конструктор за $6500

Все про Ioniq 6 та Ioniq 7: Hyundai розкрив характеристики двох нових електромобілів