in

Як розвивається ринок електромобілів в Україні: динаміка останніх років та ключові тренди

Експерти “Київстар бізнес хаб” проаналізували ринок електромобілів в Україні. Станом на початок травня 2024 року в Україні зареєстровано понад 102 тисячі авто на електротязі – це 99 997 легкових авто, 2369 вантажних машин і 6 автобусів. Лідерами на українському ринку серед електромобілів можна вважати три марки: Nissan, Tesla і Volkswagen.

Так, у квітні 2024 року автопарк України поповнився на понад 4,2 тис. електромобілів. До того ж за рік удвічі зріс попит на такий тип авто. Проте частка нових машин в реєстраціях BEV (Battery Electric Vehicle) зменшилася і становить 17%, а не 21%, як у квітні 2023-го.

Серед п’ятірки топових нових електромобілів місяця – Volkswagen ID. 4, Honda M-NV, Nissan Ariya, BYD Song Plus та MG4. Серед вперше зареєстрованих в Україні вживаних машин — Nissan Leaf, Tesla Model 3, Tesla Model Y, Volkswagen e-Golf і Hyundai Kona.

Про те, що ринок електрокарів в Україні розвивається, помічають і онлайн-майданчики з продажів. Так, цьогоріч з січня по квітень на платформі OLX було опубліковано майже 18 тисяч оголошень з продажу електромобілів. Цей показник зріс на 124%, якщо порівнювати з аналогічним періодом 2023 року. Серед оголошень у категорії “Авто та Запчастини” можна виокремити наступні:

Найпопулярніші авто – Nissan Leaf, Tesla Model 3, Volkswagen ID.4, найдорожчі — Tesla Model X, а найдешевші — Fiat 500. Такі машини імпортуються переважно з США і Європи. Але зараз першість займає Китай. Китайські електромобілі у березні 2024-го були у топі за кількістю зареєстрованих нових транспортних засобів.

Аналітики зазначають, що інфраструктура в Україні не встигає за зростанням кількості електромобілів. Втім, на це може позитивно впливати уряд, як регулятор. А поки однією з компаній, яка інвестує у розвиток електромобільної інфраструктури в Україні, є YASNO. Вона витратила для цього понад 30 млн грн та продовжує інвестувати. 

Щороку з’являються нові станції YASNO E-mobility. Наприклад, зараз мережа складається з 64 станцій в Києві, Одесі, Львові, Житомирі, Дніпрі, Вінниці, Тернополі та на трасах Київ – Одеса, Київ – Львів, Київ – Дніпро.

YASNO запрошує українські компанії доєднатися до розвитку зарядної інфраструктури. Тож, власники ТРЦ, БЦ, автосалонів, ресторанно-готельного бізнесу, які орендують землю або мають її у власності, а також мають вільні кіловати на території, можуть долучитися до співпраці. Наприклад, встановити зарядну станцію на своїй локації, інвестувати у будівництво станції 50/50 або повністю.

Як керувати електромобілями та зарядними станціями

У “Київстар” наводять цікавий приклад. Уявіть, що у вас є готельно-ресторанний комплекс у місті. І ви вирішили поряд із закладом встановити зарядну станцію для власників електромобілів. Як же контролювати зарядну станцію? Як моніторити енергоспоживання? У цьому допомагають M2M SIM-карти.

Це SIM-карти, призначені для використання у пристроях та обміну даними між ними. М2М SIM-карти встановлюють в обладнання, що оснащене спеціальними датчиками та модулями зв’язку.

M2M-технологія дає змогу збирати дані про використання зарядної станції в реальному часі. Ви можете аналізувати їх, аби оптимізувати використання електроенергії та зменшити витрати. При чому усе це є можливість робити віддалено через відповідний вебпортал.

Також клієнти можуть використовувати дані з M2M SIM-карт для вдосконалення інфраструктури зарядних станцій. Технологія також буде у пригоді власникам автопарків для надання послуг таксі. M2M-карти можуть використовуватися для відстеження розташування всіх електрокарів в автопарку. M2M допомагає збирати дані про споживання електроенергії кожним автомобілем. А це своєю чергою дає змогу визначати, які транспортні засоби ефективно використовують енергію, а які можуть потребувати оптимізації чи обслуговування.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, в Україні подорожчає “автоцивілка”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Може виникнути пожежа: Kia вводить суттєві обмеження на зарядку свого популярного електромобіля

Lancia показала потужний електричний хетчбек Ypsilon: хот-хетч зі слоником у салоні