in

Виробник електромобілів Rivian оголосив про масштабне скорочення: названа причина

Rivian найближчими тижнями покаже свою довгоочікувану серію моделей R2, але напередодні події акції бренду впали на 17% після того, як виробник електромобілів оголосив, що скоротить штат працівників на 10% і очікує, що цього року випустить набагато менше електромобілів, ніж очікувалось.

Під час розмови про прибутки компанії за четвертий квартал 2023 року, виконавчий директор Р. Дж. Скарінг заявив, що скорочення робочих місць відбуватиметься на тлі того, що він назвав “складними макроекономічними умовами”, включаючи вищі процентні ставки, які призведуть до подорожчання щомісячних платежів за транспортні засоби.

“Наш бізнес не захищений від існуючої економічної та геополітичної невизначеності, особливо від впливу історично високих процентних ставок, які негативно вплинули на попит”, – сказав Скарінг.

Однак генеральний директор підтвердив прагнення компанії до повної електрифікації автомобільної промисловості. Скорочення робочої сили має на меті допомогти Rivian заощадити гроші та слідує за подібними скороченнями, зробленими як у 2023, так і в 2022 роках.

Rivian повідомила про чистий збиток у четвертому кварталі в розмірі 1,52 мільярда доларів, демонструючи прогрес у порівнянні з збитком у 1,72 мільярда доларів, зафіксованим у відповідному кварталі попереднього року.

Цього року компанія планує виготовити 57 000 авто – це стільки ж електромобілів, скільки їй вдалося виготовити протягом 2023 року. За даними Reuters, аналітики передбачали, що в 2023 році бренд випустить понад 81 000 машин.

Новий R2 повинен стати ключовою моделлю електричного стартапу в наступні роки. Поки технічні характеристики залишаться у секреті, презентація авто запланована на 7 березня.

Відомо, що виробництво новинки розпочнеться не раніше 2026 року на новому заводі вартістю 5 мільярдів доларів, який Rivian будує в американському штаті Джорджія.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, системи допомоги Rivian карають водія за невиконання команд.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Посвята новому електромобілю: Renault у Женеві покаже електричний гідроцикл та незвичний човен

В Україні з 1 березня подешевшають кілька груп електромобілів: кого це стосуватиметься