in

Відео дня: у США відкрили першу дорогу, що вміє заряджати електромобілі під час руху

У Детройті почала працювати перша дорога в Північній Америці, яка може бездротово заряджати електромобілі у русі. Поки що лише чверть милі на одній з вулиць Детройта здатні передавати електроенергію, але експерти називають це початком чогось великого.

Частина 14-ї вулиці “просочена” мідними дротами з гумовим покриттям, які можуть індуктивно заряджати електромобілі, коли вони проїжджають по ній. Дорога розробки ізраїльської компанії Electreon може допомогти електромобілям зменшити розмір акумуляторів і зменшити вплив транспортних засобів на інфраструктуру.

Однак поки що легкові електромобілі не зможуть заряджатися на короткій ділянці дороги, тому що для цього потрібен спеціальний приймач. Проте під час відкриття електричний фургон Ford E-Transit показав, що здатен заряджатися зі швидкістю 16 кВт на годину, коли він їхав зі швидкістю 14 км/год.

“Зараз це може здатися скромним, але насправді це величезний крок, наслідки якого справді приголомшливі”, – сказав Джошуа Сірефман, генеральний директор Michigan Central, дочірньої компанії Ford.

Подібним чином директор департаменту транспорту Мічигану Бред Віферіх назвав проект революційним і сказав, що це “трамплін”, щоб навчитися впроваджувати технологію та, зрештою, побачити, як нова технологія може масштабуватись у штаті. Ця ділянка дороги обійшлася державі в 1,9 мільйона доларів, тоді як Electreon і її партнери витратили 4 мільйони доларів.

Стефан Тонгур, віце-президент Electreon з розвитку бізнесу, сказав, що індуктивні дороги безпечні для інших транспортних засобів, пішоходів і дикої природи, оскільки кожна котушка підключена окремо, і зарядка активується лише тоді, коли транспортний засіб із “приймачем” проїжджає над ним. При цьому покриття дороги – звичайний асфальт.

Нагадаємо, як раніще повідомляв AUTOGEEK, у Франції та Норвегії зʼявляться дороги з бездротовою зарядкою для електромобілів від ізраїльського стартапу.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Завдяки “чужим” акумуляторам: електричний кросовер BMW iX отримав запас ходу у майже 1000 км

Європейські продажі електромобілів зросли на третину: названі лідери ринку