in

Відео дня: Formula E представила болід нового покоління

“Формула Е” представила свій новий болід під назвою Gen3 EVO. Фактично це оновлена модель Gen3, яка дебютувала минулого сезону. Нову машину використовуватимуть у наступному сезоні, і вона, по суті, є оновленою машиною Gen3, яка експлуатувалася минулого та цього сезону. Наступне покоління гоночного електромобіля Gen4 очікується не раніше 2027 року.

Для Gen3 EVO компанія Hankook розробила більш “липкі” шини (з 5-10% кращим зчепленням і виготовлені з 35% перероблених матеріалів), які повинні допомогти використати частину додаткової потужності автомобіля. “Формула E” також зробила досить унікальний крок і задіяла передній двигун авто Gen3 для тяги, а не лише для рекуперації, таким чином роблячи гоночні авто повнопривідними.

Одна з ключових скарг на авто Gen3 полягала в тому, що “режим атаки” було важко використовувати, тому що машина відчувала, що не може належним чином використовувати додаткові 50 кВт. Активація переднього двигуна дасть водіям величезну перевагу – швидше прискорення в поворотах і поза ними.

Цікаво, що Gen3 EVO може похвалитися справді вражаючим показником розгінної динаміки від 0 до 100 км/год на рівні 2 секунд. Цей час на 30% швидше, ніж у  машини “Формули-1”, і на 36% швидше, ніж у авто Gen3, завдяки передньому двигуну.

Загалом, Формула E каже, що нова машина може бути на 1-3 секунди швидшою на кожному колі, залежно від траси та від того, чи використовується система AWD. Новий болід Gen3 EVO почне використовуватися наступного сезону.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, DS представив ліврею для нового сезону Formula Е.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

В США відкрили найбільшу водневу заправну станцію: на кого розрахована

Надпотужне пальне для харизматичних авто: у мережі АЗК UPG стартує сезон високооктанового upg100