in

Відео дня: електромобіль Jaguar I-PACE подолав висоту Евересту на одному заряді

Jaguar I-PACE подолав круті схили, звивистий шлях із покриттям зі щебеню та близькі до точки замерзання температури найвищої у Великій Британії дороги з твердим покриттям.

Електричний кросовер успішно «підкорив Еверест» на горі Грейт Дан Фелл, що у графстві Камбрія, — на одному заряді свого акумулятора ємністю 90 кВт·год.

Керувала відзначеною нагородами моделлю електричного представницького кросовера – Елінор Баркер — британська олімпійська чемпіонка та чемпіонка світу з велоспорту, кавалер Ордена Британської імперії (MBE). 

Ідея «взяття Евересту» є простою, але досить екстремальною: здійснити серію підйомів та спусків, доки сумарна висота підйому не сягне 8848 метрів, що дорівнює висоті гори Еверест, а під час пандемії серед велосипедистів дуже зросла популярність цього випробування на витривалість (Дані ресурсу Strava свідчать, що на червень 2020 року збільшення завантажень звітів про успішне «взяття Евересту» становить 600 %, у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року).

Відома серед велосипедистів як «британська Мон-Ванту», — маючи на увазі важкий альпійський гірський етап перегонів Тур де Франс, — гора Грейт Дан Фелл є місцем, де розташована найвища у Великобританії дорога з твердим покриттям. Вузька стрічка асфальту має низку плавних вигинів та схилів до 20% і піднімається на 547 м від стартової точки випробування до максимальної висоти у 848 м.

Елінор здійснила 16,2 підйоми завдовжки 5,8 км (повна довжина кола складає 11,6 км), використовуючи технологію рекуперативного гальмування I-PACE для генерування приблизно 60 % додаткової доступної енергії на 16 здійснених спусках.

Проїхавши загальний шлях у 199,6 км, включаючи під’їзну ділянку завдовжки майже 13 км до точки старту в гірській місцевості, I-PACE завершив це енергоємне випробування, маючи залишковий заряд акумулятора на рівні 31%, якого вистачило б, щоб проїхати ще 128,7 км.

Ключем до ефективного завершення випробування «взяття Евересту» стала система рекуперативного гальмування, встановлена на I-PACE. Розроблена з використанням технологій із перегонів команди Jaguar Racing Формули Е, рекуперативна система стала критично важливим фактором для досягнення успіху на трасі.

Зазвичай під час перегонів за допомогою системи рекуперації електромобіль I-TYPE 5 генерує додаткову енергію на рівні близько 30%, без чого було би просто неможливо побачити картатий прапор фінішу.

Елінор Баркер, кавалер Ордена Британської імперії, із захопленням спостерігала під час карантину, як велосипедисти беруть участь у випробуванні «взяття Евересту» — навіть для професійного спортсмена це величезне досягнення та свідчення визначної витривалості.

«Тому я із задоволенням здійснила цю подорож за кермом повністю електричного Jaguar I-PACE. Коли я дізналася, що пілотам Jaguar Racing під час перегонів Формули Е зазвичай потрібно відновлювати кількість енергії на 30% ємності акумулятора свого I-TYPE, звичайно, як спортсменка, я забажала перевершити цей результат! Я дуже рада, що досягла цієї мети — насолоджуючись комфортом, безшумною роботою трансмісії та керуванням I-PACE однією педаллю».

Під час поїздки Елінор підтримували члени технічних груп Jaguar Racing та I-PACE, які мали безпосередньо контролювати робочі характеристики автомобіля.

Джек Ламберт, інженер команди Jaguar Racing, пояснив, що система рекуперативного гальмування, розроблена для I-PACE, є визначальною особливістю досвіду керування цим автомобілем. Рекуперативне гальмування забезпечує уповільнення на рівні 0,4 g, тож Елінор доводилося використовувати звичайні фрикційні гальма лише у двох або трьох точках кожного кола.

Готуючись до випробування, попередню підготовку I-PACE здійснювали за допомогою застосунку Jaguar Remote App. Коли електромобіль підключений до станції заряджання, функція попередньої підготовки забезпечує підігрів або охолодження акумулятора для досягнення ідеальної робочої температури та забезпечує потрібну температуру в салоні, використовуючи енергію з мережі. Використання для цього енергії з мережі, замість витрати енергії акумулятора автомобіля, дозволяє оптимізувати запас ходу, особливо у холодну погоду.

Ще однією властивістю, яка підвищує загальну ефективність I-PACE, є функція інтелектуального клімат-контролю Smart Climate, яка використовує датчики ременів безпеки для визначення кількості пасажирів у салоні та обігріває або охолоджує лише відповідні зони салону, водночас забезпечуючи комфорт та мінімізацію споживання енергії.

Jaguar I-PACE пропонує видатні робочі характеристики: прискорення від 0 до 100 км/год за 4,8 секунди та має запас ходу у 470 км за WLTP (Всесвітній цикл узгоджених випробувань транспортних засобів у полегшених умовах).

Заряджання у тривалих подорожах полегшується навігаційною системою Pivi Pro I-PACE, яка здатна знаходити точки підключення і дані маршруту за кілька дотиків до головного екрана. Ця система навіть може показати, вільна чи зайнята зарядна станція, скільки коштуватиме заряджання та скільки часу воно триватиме: лише за 15 хвилин зарядні станції постійного струму потужністю 50 кВт та 100 кВт можуть додати запасу ходу у 63 км та 127 км відповідно (WLTP).

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Заради довкілля: стартап Maas Global Oy запропонував альтернативу особистим автомобілям

Понад 500 км на одному заряді: представлено новий електромобіль BMW i4 – характеристики