in

Унікальна знахідка: в Україні виявлено вітчизняний електромобіль, старший за Ілона Маска

Журналісти AUTOGEEK віднайшли у центрі України унікальну машину – компактний електричний родстер. Авто було виготовлене школярами у одному з гуртків Павлиського ліцею імені Сухомлинського, що у Кіровоградській області.

Відомий український педагог Василь Сухомлинський окрім іншого ініціював створення на базі школи, у якій працював директором, великої кількості гуртків, які б розвивали учнів у вільний від навчання час за різними напрямками. Одним з таких гуртків був і технічний.

Відомо, що електричний родстер було створено на стику 60-70-х років минулого століття. Машина розрахована на двох підлітків, або одного дорослого. У конструкції електромобіля використані вузли та агрегати серійних автомобілів та мотоциклів, що випускались у той час в СРСР.

Так, авто приводиться у рух модифікованим електричним стартером від “Москвич-400”. Приводиться у рух електромобіль від пускової батареї ємністю 96 А*год. Цікаво, що родстер має бортову мережу на 6 Вольт.

Сьогодні багато автовиробників хваляться, що їх електромобілі та гібриди мають режим керування однією педаллю. Цей же принцип був реалізований на українському штучному родстері понад 50 років тому. Але єдина педаль активувала механічні гальма, які сповільнювали лише задню вісь. Електромобіль запускався тумблером на торпедо та за замовчуванням рухався з однаковою, доволі жвавою, швидкістю. Інший тумблер на панелі приладів відповідав за фари та ліхтарі.

Побачити унікальний електромобіль може кожен бажаючий у Педагогічно-меморіальному музеї Василя Сухомлинського у Павлиші.

На жаль, інформації про запас ходу та максимальну швидкість електричного родстера у фондах музею знайти не вдалось. Але не це, в першу чергу, цікавило тогочасних школярів. А справді можливість проїхатись на самостійно створеному електромобілі. І їздив цей компактний родстер вулицями Павлиша ще до появи на світ Ілона Маска, адже власник Tesla народився лише у червні 1971 року.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, українці встановили рекорд та за місяць придбали понад 6 тисяч електромобілів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Skoda готує новий електричний кросовер: з’явились перші офіційні зображення

Mercedes-Benz розробляє розкішний електричний мікроавтобус майбутнього: що відомо про новинку