in

Stellantis і LG Energy Solution створюють спільне підприємство з виробництва літій-іонних батарей

Stellantis N.V. і компанія LG Energy Solution оголосили про підписання меморандуму про взаєморозуміння, спрямованого на створення спільного підприємства з виробництва осередків і модулів акумуляторних батарей для північноамериканського ринку.

Умови меморандуму передбачають створення партнерами в рамках спільного підприємства нового заводу акумуляторних батарей, покликаного допомогти Stellantis досягти до 2030 року затвердженої мети – 40-відсоткової частки електромобілів в загальному обсязі транспортних засобів, що реалізуються компанією в США. Новий завод, який повинен почати роботу до першого кварталу 2024 року, мати проектну потужність 40 ГВт · год / рік. 

Вироблені на новому заводі батареї будуть поставлятися на американські, канадські і мексиканські підприємства Stellantis для установки на електромобілі і plug-in гібриди наступного покоління, що продаються під брендами концерну.

«Ця новина стала черговим свідченням реалізації нашої амбітної стратегії електрифікації, а також вірності зобов’язанням, анонсованим нашою компанією в ході заходу EV Day в липні, – заявив генеральний директор Stellantis Карлос Таварес. – Нова гігафабрика поповнить портфель виробничих потужностей Stellantis і допоможе нам в його розширенні до мінімальної позначки 260 ГВт · год/рік до 2030 року. Я хотів би щиро подякувати всім учасникам цього стратегічного проекту. Завдяки спільній роботі ми зможемо стати лідерами галузі з еталонною ефективністю ведення діяльності і зможемо поставляти нашим клієнтам електрифіковані автомобілі, що будять пристрасть».

Партнерство двох компаній в області електромобільності веде свій початок від 2014 року, коли LG Energy Solution (тоді носила ім’я LG Chem) була обрана Stellantis (тоді Fiat Chrysler Automobiles) в якості постачальника систем літій-іонних батарей і керуючих компонентів для Chrysler Pacifica Hybrid – першого в історії автомобілебудування електрифікованого мінівена. Завдяки новому спільному проекту компанії розраховують додатково зміцнити співпрацю і використовувати сильні сторони один одного.

«Створення спільного підприємства з концерном Stellantis – це важлива віха нашого багаторічного партнерства, – зазначив президент і генеральний директор LG Energy Solution Кім Чен Хен. – Професійна команда, унікальні технічні навички і можливості масового виробництва дозволять LGES стати постачальником рішень в області акумуляторних батарей для потенційних клієнтів в цьому регіоні».

Stellantis планує до 2025 року інвестувати в електрифікацію та розробку програмного забезпечення більш 30 млрд євро, прагнучи зберегти на 30 відсотків більш високу ефективність у порівнянні з іншими представниками галузі в частині загальних капітальних витрат і витрат на НДДКР по відношенню до виручки.

В даний час триває вивчення потенційного розташування нового заводу. Більш детальна інформація буде опублікована пізніше. Церемонія закладки першого каменя заводу повинна відбутися в другому кварталі 2022 року.

Нова угода вступить в силу за умови узгодження остаточної документації та виконання традиційних умов закриття угоди, включаючи отримання необхідних дозволів регулюючих органів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

На рекламу – ані цента: Tesla витрачає на дослідження та розробки більше, ніж Ford, GM та Chrysler разом

Honda готується до повної відмови від ДВЗ і показала 5 електричних концептів: фото