in

Scania створила унікальний напівпричіп з сонячними батареями: куди піде енергія

Компанія Scania створила унікальний напівпричіп, що оснащений сонячними панелями площею 100 квадратних метрів. Зазначається, що вони можуть генерувати приблизно 8000 кВт*год електроенергії на рік.

Scania об’єдналася з університетом Уппсали та декількома іншими компаніями, щоб випробувати унікальний напівпричіп та гібридний вантажний автомобіль. У шведській компанії кажуть, що площа сонячних панелей на причепі еквівалента будинку, обладнаного такими ж батареями. Зазначається, що панелі живлять акумулятор ємністю 200 кВт*год, що встановлений у причепі, а також акумулятор на 100 кВт*год у вантажівці.

Зараз дослідний автомобіль проходить випробування. Відомо, що енергія сонця спрямована на живлення електромотора в вантажівці. На жаль, компанія не опублікувала технічних подробиць про гібридний тягач. Проект має на меті продемонструвати, наскільки сонячна енергія зменшує експлуатаційні витрати, а також викиди.

З огляду на це, за оцінками, сонячні батареї можуть забезпечити до 5000 км пробігу без викидів у Швеції щорічно. У більш сонячному кліматі, як-от в Іспанії, ця відстань потенційно може скласти10 000 км.

У своїй заяві головний інженер проекту Стас Крупеня зі Scania сказав: “Ніколи раніше сонячні батареї не використовувалися для виробництва енергії для трансмісії вантажівки, як ми це робимо в рамках даного експерименту. Це природне джерело енергії може значно зменшити викиди в транспортному секторі”.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, кожен другий проданий автомобіль MAN і Scania буде электричним.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Навіть без мережі: новий iPhone 15 допоможе автомобілістам знайти АЗС, чи зарядку станцію

Alpine тестує електричний хот-хетч A290: опубліковані перші фото