in

Прогноз: попит на акумулятори для електромобілів до 2030 року зросте ще на 5 мільйонів штук

Британська некомерційна організація Advanced Propulsion Center (APC), яка розробляє силові агрегати з низьким рівнем викидів, проаналізувала вплив Закону про зниження інфляції (IRA) на світовий ринок електромобілів. Також аналітики APC у своєму щоквартальному звіті звернули увагу на підвищення попиту на платину як альтернативи літію. Зокрема, під час виробництва автомобілів на паливних елементах (FCEV).

Прийняття IRA спровокувало зниження інвестицій у автомобільний сектор Великобританії та ЄС, оскільки ці кошти перемістяться до США. Одна з причин цього «переміщення» – 370 млрд. доларів, виділені на проекти в галузі екологічно чистої енергії, включаючи автомобільну промисловість.

Це і нарощування виробництва електромобілів, розвиток інфраструктури, і податкові пільги. Все це має підштовхнути виробників, і не лише американських, до налагодження внутрішніх ланцюжків поставок до США. Наприклад, у штаті Джорджія планується будівництво сьомого заводу LG. Hyundai та LG інвестують у цей проєкт 4,4 мільярда доларів.

У другому кварталі США стали другим за величиною ринком електромобілів. І це ще один ефект закону про інфляцію. За прогнозом APC, до 2030 року попит на акумулятори становитиме 3306 ГВт•год. Це на 400 ГВт•год, або на 5 млн акумуляторів більше, ніж очікувалося за результатами четвертого кварталу 2022 року. Водночас прогноз для Великої Британії знижено на 7 ГВт•год, а для Європи – на 100 ГВт•год. При цьому на Велику Британію припадає 10% потреб Європи.

Зниження попиту на батареї у Великій Британії та Європі спричинить скорочення виробництва електромобілів. Зокрема, через проблеми з постачанням літію, на брак якого британські експерти вказували у своїх попередніх звітах.

Деякі виробники бачать вирішення цієї проблеми у переході на водневі паливні елементи, насамперед для повнорозмірних позашляховиків та пікапів. Це, у свою чергу, може спричинити підвищення попиту на платину та інші мінерали.

Advanced Propulsion Centre (APC) співпрацює з урядом Великої Британії, автомобільною промисловістю та академічними колами для прискорення індустріалізації «зелених» технологій. З моменту заснування у 2013 році організація профінансувала 199 проєктів за участю 450 партнерів. Це дозволило зберегти понад 55 000 робочих місць у Великій Британії. За прогнозами, розроблені в рамках цих проєктів технології, дозволять заощадити понад 350 млн тонн вуглекислого газу. Це еквівалентно викидам від 14,1 млн автомобілів за весь термін служби.

Як раніше повідомляв Autogeek, стартап Ample скоротив час заміни батареї електромобіля до 5 хвилин.

За матеріалами: APC

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Новий електричний універсал BMW i5 помітили на дорожніх тестах: опубліковані фото

Відео дня: британський стартап перетворив поїздку на автомобілі на компʼютерну гру