in

Потужніший, ніж у Bugatti Chiron: показано новий водневий двигун внутрішнього згорання

AVL, одна з провідних світових компаній у галузі розробки, моделювання та тестування силових агрегатів, анонсувала прототип 2,0-літрового двигуна з турбонаддувом, що працює на водні.

Силовий агрегат, створений відділом автоспорту AVL, розроблявся протягом кількох місяців як гоночний двигун, і те, чого досягла команда інженерів, справді вражає.

Під час тестування на випробувальному стенді в штаб-квартирі AVL у Граці двигун видав 405 кінських сил при 6500 об/хв, тобто 203 к.с. з літру об’єму.

Навіть у Bugatti Chiron цей показник становить всього 185 к.с. на літр. Найближчим конкурентом AVL є 6,3-літровий V8 з подвійним турбонаддувом у SSC Ultimate Aero TT, який видає 202,8 к.с. з літру.

Щоб повністю зрозуміти цей двигун, нагадаємо різницю між авто на водневих паливних елементах, наприклад Toyota Mirai, і водневим автомобілем, таким як нова Yamaha YXZ1000R. В авто з паливними елементами водень використовується для хімічної реакції, яка генерує електрику, що у свою чергу заряджає акумуляторну батарею, від якої і живляться колеса. Але оскільки водень також горючий, його можна впорскувати в класичний двигун внутрішнього згоряння.

Компанія AVL пішла ще далі, додавши інтелектуальне впорскування води PFI разом із всмоктуваним повітрям, щоб уникнути передчасного впорскування. Як не дивно, Toyota нещодавно подала патент на подібну систему, і в обох випадках вона стверджує, що покращує довговічність двигуна. Toyota також намагається довести цінність спалювання водню в автоспорті.

Хоча на даний момент двигун призначений лише для автоспорту, у найближчі роки він може перейти у ранг серійної продукції. Ми всі знаємо, що автоспорт є ідеальним випробувальним майданчиком для компонентів, а AVL наразі пов’язана принаймні з одним виробником.

У 2021 році було оголошено, що AVL співпрацюватиме з Ineos над створенням Grenadier на водневих паливних елементах. Враховуючи продуктивність цього вражаючого двигуна, Ineos може зацікавитись новою силовою установкою.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, Nikola Motors офіційно представила свою першу водневу вантажівку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Чотири електрифіковані пікапи та авто на водні: Stellantis анонсував одразу кілька новинок

У вересні в Україну завезли понад 4000 електромобілів: опубліковано топ-10 популярних моделей