in

Підготовка повним ходом: Японія створить спеціальні смуги руху для безпілотників

Японія готується до широкого використання автономних транспортних засобів. Як повідомила місцева газета Nikkei, японський уряд запускає пілотний проєкт, у рамках якого до кінця 2023 року у місті Хітачі, на північ від Токіо, з’явиться виділена смуга руху для безпілотних міських автобусів. Їх укомплектують системами четвертого рівня автономності за класифікацією SAE.

За нормальних умов вони зможуть самостійно пересуватися дорогами, не вимагаючи контролю з боку водія. Система автономного керування зможе реагувати на сигнали світлофора. Також обіцяно взаємодію V2X (Vehicle-to-Everytning), тобто «транспортний засіб – навколишнє середовище», що дозволить знизити ризик виникнення аварійних ситуацій. Передбачається, що виділені смуги комплектуватимуть датчиками та камерами спостереження за транспортними засобами та пішоходами.

У перспективі лінії для безпілотних автобусів з’являться по всій країні. У такий спосіб японський уряд розраховує вирішити проблему нестачі водіїв автобусів.

Оператор експериментальної системи – автобусна компанія Michinori Holdings – раніше вже тестувала великі міські автобуси Isuzu із системами другого рівня автономності. Що передбачає обов’язкову участь водія у процесі водіння.

Як раніше повідомляв Autogeek, Японія заборонила експорт гібридів та електромобілів до Росії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Від $74 000: плагін-гібридний седан BMW 550e надійде у продаж наступного року

Електрика проти водню: чотири причини обрати електромобіль