in

Переміг не електромобіль: дослідники назвали найбільш екологічне авто 2024 року

У рейтингу GreenerCars, що визначає найбільш екологічний автомобіль, перемогла машина з ДВЗ, а вже з другого по п’яте місця посіли електричні транспортні засоби.

“Щоб розрахувати інтегральний показник GreenerCars, експерти оцінюють кожен автомобіль 2024 модельного року за його шкодою для здоров’я людині через забруднення повітря, а також процеси, пов’язані з виробництвом і утилізацією, розподілом палива чи електроенергії, а також викидами з вихлопної труби авто”, – йдеться у повідомленні авторів дослідження.

У 2024 році переможцем став Toyota Prius Prime SE з результатом у 71 бал. За оцінками аналітиків, вам знадобиться лише 529 доларів, щоб заправити Prius пальним протягом року.

На думку дослідників, секрет успіху також полягає у низькій вазі машини. Великі важкі батареї можуть зменшити викиди вуглекислого газу під час водіння, але це автоматично не робить їх екологічнішими в цілому.

Lexus RZ 300e посів друге місце з результатом 67 і орієнтовною річною вартістю пального в 651 долар. MINI Cooper SE отримав бронзу з результатом 67, але річна вартість пального склала вже 747 доларів. Nissan Leaf і Toyota bZ4X посіли четверте і п’яте місця відповідно.

Цікаво, що не усі електромобілі отримали високу оцінку в цій системі рейтингу. Компанія GreenerCars також опублікувала список “Найгірших автомобілів”, або найменш ефективних і найменш екологічно чистих машин. Вперше електромобіль потрапив до цього списку, і це не хто інший, як GMC Hummer EV. Фактично, згідно з цими рейтингами, він менш екологічний, ніж навіть Chevrolet Corvette Z06.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, стали відомі найпопулярніші електромобілі з пробігом у США.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Нічне бачення та штучний інтелект: чим здивував електричний концепт-кар Opel Experimental

Електромобіль Toyota bZ4X може бути кращим на бездоріжжі, ніж Land Cruiser: у чому причина