in ,

Оновлений Porsche Taycan: більший запас ходу, більше технологій підключення, більше кольорів

Оновлений Porsche Taycan: більший запас ходу, більше технологій підключення, більше кольорів

Представлено Taycan та Taycan Cross Turismo нового модельного року. Завдяки технологічним розробкам, запас ходу електричних спорткарів буде збільшено. Додаткові оновлення включають інтеграцію Android Auto в інформаційно-розважальну систему Porsche Communication Management (PCM), а також доступність системи автономного паркування Remote Park Assist уперше на Taycan.

Завдяки цій новій опціональній системі допомоги процес паркування автомобіля можна контролювати за допомогою смартфона, без перебування водія за кермом. З новими опціями підбору кольору за зразком Paint to Sample та Paint to Sample Plus тепер доступні індивідуальні колірні рішення. Наприклад, Taycan можна пофарбувати в класичний Rubystar 90-х років або у яскравий Acid Green. 

«Постійний технічний розвиток наших автомобілів є частиною ДНК Porsche. Останнє покоління Taycan вражає бездоганними технологіями підключення, які тепер також включають Android Auto», — зазначає Кевін Ґік, з квітня віце-президент модельного ряду Taycan. «Наш електричний модельний ряд Taycan розширюється та вражає. Новий Cross Turismo, який було представлено навесні, виявився надзвичайно популярним серед наших клієнтів, про що свідчить висока кількість прийнятих на нього замовлень».

Технологічні вдосконалення: більший запас ходу

Taycan нового модельного року не буде тестуватись окремо, тому нових значень запасу ходу за WLTP не очікується. Однак фактичний запас ходу останніх версій у щоденному використанні буде більшим. Для досягнення цього збільшення впроваджено масштабні технологічні розробки. У режимах Normal та Range передній електродвигун практично повністю від’єднаний і знеструмлений у діапазоні часткових навантажень на повноприводних моделях. Окрім того, привод не передається на жодну з осей, коли автомобіль їде накатом або зупиняється. Ця функція електричного вільного ходу зменшує втрати на опір руху. Двигуни знову запускаються упродовж мілісекунд лише тоді, коли водієві потрібна більша потужність або зміна режиму водіння. 

Оновлений Porsche Taycan: більший запас ходу, більше технологій підключення, більше кольорів

Функції керування тепловим режимом та заряджання також вдосконалили. За допомогою Turbo Charger Planner високовольтний акумулятор тепер можна нагріти до трохи вищої температури, ніж раніше. Це означає, що швидке заряджання можна виконати швидше і на більш високому рівні заряду. До того ж відпрацьоване тепло електричних компонентів ще більше використовується для регулювання температури акумулятора.

Система автономного паркування Remote Park Assist: дистанційне паркування

За допомогою нової опції автономного паркування Remote Park Assist можна дистанційно керувати процесом паркування за допомогою смартфона без необхідності перебування водія за кермом. Автоматичне керування можливе як для паралельних, так і перпендикулярних паркувальних місць та гаражів.

Оновлений Porsche Taycan: більший запас ходу, більше технологій підключення, більше кольорів

Система автоматично виявляє місця для паркування та вимірює їх за допомогою ультразвукових датчиків та систем камер автомобіля. Якщо місця достатньо, водій може розпочати процес паркування за допомогою програми Porsche Connect2, а потім вийти з автомобіля. Водій постійно контролює процес паркування, натискаючи та утримуючи кнопку на інтерфейсі програми смартфона. Система автономного паркування Remote Park Assist самостійно бере на себе кермування і керує переднім та заднім ходом автомобіля. Якщо кнопку відпустити, Taycan негайно припиняє паркувальний маневр.

Технологія Android Auto: тепер також інтегрована в інформаційно-розважальну систему

Шосте покоління Porsche Communication Management (PCM) було встановлено у Taycan з моменту його появи. Повністю електричний спорткар завжди був першопрохідцем у сфері підключення, починаючи з бездоганної інтеграції Apple Music (музика) та Apple Podcasts (подкасти). Тепер Android Auto також інтегровано у PCM разом із підтримкою Apple CarPlay для iPhone. Це означає, що тепер смартфони з операційною системою Google Android також підтримуються. Тому деякими функціями телефону та програмами для смартфонів, які не впливають на безпеку водіння, тепер можна керувати за допомогою PCM 6.0 або голосових команд Google Assistant.

Оновлений Porsche Taycan: більший запас ходу, більше технологій підключення, більше кольорів

Відтепер голосовий помічник Voice Pilot ще краще розуміє інструкції розмовною мовою. Система супутникової навігації швидше виконує розрахунки, використовуючи онлайн-пошук об’єктів підвищеного інтересу (ОПІ), а також чіткіше відображає інформацію.

Зовнішній вигляд та операційна система також дещо оновлені: тепер у лівій частині центрального дисплея є 5 варіантів меню замість 3, а значки можна упорядковувати окремо.

Повертаються культові кольори: ще більш індивідуальне лакофарбове покриття

У 90-х роках Porsche впровадив у модельний ряд низку яскравих лакофарбових покриттів. Вони швидко досягли культового статусу серед шанувальників бренду і сьогодні особливо популярні серед таких класичних моделей, як автомобілі покоління 964. Ці привабливі кольори тепер повертаються. В рамах стратегії невпинного розвитку персоналізації підрозділу Porsche Exclusive Manufaktur, сьогодні Taycan також доступний з опціями підбору кольору за зразком Paint to Sample та Paint to Sample Plus на додаток до 17 стандартних кольорів лакофарбового покриття.

Оновлений Porsche Taycan: більший запас ходу, більше технологій підключення, більше кольорів

Перший варіант дозволяє наразі фарбування у 65 додаткових кольорів. Серед них — кольори Moonlight Blue Metallic, Acid Green, Rubystar, Riviera Blue і Viola Metallic, які вже стали характерними для бренду. Опція підбору кольору за зразком Paint to Sample Plus дає клієнтам майже повну свободу у виборі кольору, навіть дозволяючи їм припасувати свій Taycan до кольору свого улюбленого аксесуара.

Заряджання у дорозі: сервіс заряджання Porsche Charging Service з майже 200 000 зарядних станцій 

Наразі існує майже 200 000 зарядних станцій у більш ніж 20 країнах Європи, зокрема майже 6 500 зарядних станцій постійного струму 50 кВт-плюс. Окрім того, в Україні з’явилась перша швидкісна зарядна станція Porsche Supercharger з максимальною потужністю заряджання 320 кВт, яка зарядить електрокар від 5 % до 80 % у середньому за 25 хвилин. Зарядка встановлена на території дилерського центру Порше Центр Київ Аеропорт. Власники електричних Porsche можуть скористатись цією зарядкою безкоштовно.

Оновлений Porsche Taycan: більший запас ходу, більше технологій підключення, більше кольорів

Ще однією особливістю є Porsche Destination Charging. За допомогою цієї ексклюзивної послуги клієнти можуть безкоштовно заряджати свої електричні або плагін-гібридні моделі Porsche в преміальних локаціях. Проект уже пропонує понад 2 000 зарядних станцій змінного струму у більш ніж 50 країнах в таких місцях, як готелі, ресторани, аеропорти, торгові центри, спортивні та яхт клуби — і мережа таких зарядних станцій активно розширюється. Наразі, в Україні вже встановлено 40 зарядних станцій у 14 різних локаціях. 

Усі операції заряджання за допомогою сервісу Porsche Charging Service є вуглецево-найтральними.

Бестселер Taycan

Впродовж останніх місяців Taycan користувався особливим успіхом. Лише за перше півріччя 2021 року було поставлено близько 20 000 автомобілів, цьогорічна цифра лише трохи нижче від загальної за 2020 рік. Тому продажі останнього представника модельного ряду йдуть нарівні зі знаковим спорткаром 911.

Моделі Taycan (NEDC)

Витрата електроенергії у комбінованому циклі: 28,7–26,2 кВт∙год/100 км; об’єм викидів CO2 у комбінованому циклі: 0 г/км

Моделі Taycan Cross Turismo (NEDC)

Витрата електроенергії у комбінованому циклі: 29,4–28,1 кВт∙год/100 км; об’єм викидів CO2 у комбінованому циклі: 0 г/км

Моделі Taycan (WLTP)

Витрата електроенергії у комбінованому циклі: 26,6–20,4 кВт∙год/100 км; об’єм викидів CO2 у комбінованому циклі: 0 г/км

Електричний запас ходу: 335–484 км; електричний запас ходу в умовах міста: 382–524 км

Моделі Taycan Cross Turismo (WLTP)

Витрата електроенергії у комбінованому циклі: 26,4–22,4 кВт∙год/100 км; об’єм викидів CO2 у комбінованому циклі: 0 г/км

Запас ходу на електричній тязі: 388–456 км; запас ходу на електричній тязі в умовах міста: 438–541 км

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Оновлений Porsche Taycan: більший запас ходу, більше технологій підключення, більше кольорів
843 "конячки" під капотом: представлено найпотужніший Mercedes-Benz з гібридом від Формули-1

843 “конячки” під капотом: представлено найпотужніший Mercedes-Benz з гібридом від Формули-1

Мережа ОККО встановила сонячні електростанції на 24 АЗК

Мережа ОККО встановила сонячні електростанції на 24 АЗК