in

Nissan оголошує про випуск нових електромобілів на британському заводі: до Leaf додадуться дві моделі

Nissan оголошує про випуск двох нових електромобілів, які стануть другою та третьою моделлю для виробництва у Великій Британії. Nissan підтверджує що всі три моделі, вироблені на його заводі у Великобританії, будуть на 100% електричними, що свідчить на користь просування на шляху реалізації своєї концепції майбутнього з нульовим рівнем шкідливих викидів.

Сьогоднішнє оголошення означатиме, що центр EV36Zero в Сандерленді, який є планом майбутнього виробництва Nissan, включатиме три електромобілі (EV), три гігафабрики та до 3 млрд фунтів стерлінгів інвестицій — що стане чудовою новиною для 7000 працівників Nissan у Великобританії та для 30 000 додаткових працівників у британському ланцюжку поставок.

Окрім майбутніх повністю електричних версій флагманських кросоверів Nissan Qashqai та JUKE, цей трансформаційний проєкт, за планами компанії, передбачає також третю модель, яка буде вироблятися у Великій Британії — Nissan LEAF наступного покоління, автомобіль, який наважився започаткувати електрифікацію автомобільної індустрії.

Процес виробництва автомобілів та акумуляторів буде забезпечуватися завдяки системі EV36Zero Microgrid, яка об’єднає вітрові та сонячні електростанції компанії Nissan і зможе надавати 100% електроенергії з відновлюваних джерел для компанії Nissan та її сусідніх постачальників.

Під час сьогоднішньої зустрічі з колегами на заводі в Сандерленді президент і генеральний директор компанії Nissan Макото Учіда заявив про ці плани: «Основою наших планів щодо досягнення вуглецевої нейтральності є створення абсолютно вражаючих електричних транспортних засобів. Завдяки електричним версіям наших базових європейських моделей, що незабаром з’являться, ми наближаємося до нової ери як для компанії Nissan, так і для всієї галузі та наших клієнтів».

«В рамках проєкту EV36Zero наш завод у Сандерленді, який є найбільшим автомобільним заводом у Великобританії, займає центральне місце в нашій концепції майбутнього. Це означає, що саме наша британська команда буде розробляти, конструювати та виробляти автомобілі майбутнього, наближаючи нас до цілком електричного майбуття Nissan в Європі».

Оголошена сьогодні заява стала підтвердженням того, що всі нові автомобілі Nissan в Європі відтепер будуть повністю електричними, і до 2030 року компанія очікує стовідсоткову електрифікацію свого європейського модельного ряду легкових автомобілів. Це також ґрунтується на прагненні Nissan в рамках Ambition 2030 перетворитися на дійсно сталу компанію, щоб сприяти створенню чистішого, безпечнішого та більш інклюзивного світу.

Як зазначив прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак: «Інвестиції Nissan — це величезний вотум довіри до автомобільної промисловості Великої Британії, яка вже приносить 71 мільярд фунтів стерлінгів на рік в нашу економіку. Це підприємство, без сумніву, забезпечить Сандерленду у майбутньому статус британської Кремнієвої долини в галузі інновацій та виробництва електромобілів.

«В основі нашого економічного плану лежить прагнення зробити Великобританію найкращим місцем для ведення бізнесу. Ми й надалі підтримуватимемо такі компанії, як Nissan, у їхньому прагненні розширюватися та зміцнювати свої позиції у Великобританії на кожному етапі, адже це сприятиме ухваленню правильних довгострокових рішень заради кращого майбутнього».

ТРИ НОВІ МОДЕЛІ ЕЛЕКТРОМОБІЛІВ

До складу останніх інвестицій Nissan входить до 1,12 млрд фунтів стерлінгів на розвиток своєї діяльності у Великобританії та розширення ланцюжка поставок для проведення досліджень та виробництва двох нових моделей, про які було оголошено сьогодні, включаючи вдосконалення виробничих потужностей та технологічних процесів, підвищення кваліфікації та оснащення для постачальників. Це стало продовженням оголошених компанією Nissan інвестицій у розмірі 423 млн фунтів стерлінгів на першому етапі проєкту EV36Zero для створення першого електричного транспортного засобу в майбутньому.

Ці три нові електромобілі є майбутньою перспективою для всіх трьох моделей, які наразі виробляються на заводі Nissan у Сандерленді:

  • Nissan Qashqai — оригінальний кросовер, який став найбільш продаваним автомобілем у Великобританії у 2022 році і є кожним п’ятим автомобілем, виробленим у країні.
  • Nissan JUKE — компактний кросовер, що встановлює нові правила, і проданий у кількості понад мільйон одиниць.
  • Nissan LEAF — перший у світі електричний транспортний засіб для масового ринку, понад чверть мільйона яких було побудовано в Сандерленді.

На створення трьох майбутніх моделей надихнули три захоплюючі повністю електричні концептуальні моделі, дві з яких нещодавно були представлені на Japan Mobility Show:

  • Концепт Nissan Hyper Urban — це кросовер EV, що характеризується витонченою та сучасною естетикою.
  • Концепт Nissan Hyper Punk Concept, повністю електричний компактний кросовер, зовнішня естетика якого визначається багатогранними та полігональними поверхнями.
  • Концепт Nissan Chill-Out, представлений ще у 2021 році й вже підтверджений як ідея для створення в Сандерленді майбутнього електромобіля.

Подальша інформація про три моделі, що включає назви, технічні характеристики та дати запуску, буде опублікована пізніше.

EV36ZERO

Сьогоднішня новина стала продовженням початкових інвестицій Nissan та її партнерів у розмірі 1 млрд фунтів стерлінгів у створення проєкту EV36Zero, що передбачає трансформацію виробничих потужностей у Сандерленді та створення першої у світі екосистеми для виробництва електромобілів.

До виробництва автомобілів та акумуляторів долучається ініційований міською радою Сандерленда проєкт Microgrid, який забезпечить компанію Nissan та її сусідніх постачальників на 100% відновлюваною електроенергією, завдяки використанню існуючих вітрових та сонячних електростанцій Nissan, зокрема, нової сонячної електростанції потужністю 20 МВт.

Інвестиції в додаткові дві моделі, разом з новою гігафабрикою та подальшим фінансуванням інфраструктурних проєктів, складуть до 2 мільярдів фунтів стерлінгів. Це також свідчить про те, що завдяки планам Nissan щодо майбутніх електричних версій Qashqai, JUKE та заміни LEAF, у виробництво у Великобританії буде вкладено до 3 млрд фунтів стерлінгів інвестицій.

Крім цього, уряд Великобританії виділив 15 млн фунтів стерлінгів на спільний проєкт під керівництвом Nissan загальною вартістю 30 млн фунтів стерлінгів. Це посилить технічну спроможність та науково-дослідницький потенціал Технічного центру Nissan (NTCE) у Кренфілді, графство Бедфордшир, що своєю чергою збільшить можливості для залучення додаткових британських інвестицій у дослідження та розробки майбутніх моделей транспортних засобів.

Сьогоднішня заява надійшла в той час, коли було підтверджено створення нової інвестиційної зони (ІЗ) на північному сході Англії. Північно-східна інвестиційна зона орієнтуватиметься на передове виробництво та «зелену» промисловість, спираючись на «Дугу інновацій», що простягається від Нортумберленду до Сандерленда та Дарема, з можливостями уздовж Тайнського коридору та перевагами, що відчутні в усьому регіоні.

Канцлер скарбниці Великобританії Джеремі Хант зазначив: «Компанія Nissan має славну історію виробництва автомобілів у Сандерленді, і її постійна відданість Великобританії свідчить про те, що наша підтримка бізнесу дає результати, допомагаючи створювати тисячі робочих місць і закріплюючи за Великобританією позицію 8-го за величиною виробника у світі».

Ось що заявила міністр у справах бізнесу Великобританії Кемі Баденох: «Інвестиції компанії Nissan у Сандерленд ще раз доводять, що план уряду щодо автомобільного сектору працює.

«Майбутній План розвитку виробництва буде спиратися на цю угоду разом з іншими останніми великими інвестиційними перемогами британської автомобільної промисловості, що сприятиме забезпеченню тисяч робочих місць і стимулюватиме зростання по всій Великобританії».

За словами голови міської ради Сандерленда Грема Міллера: «Сьогоднішнє оголошення є фантастичною новиною для Сандерленда, Північного Сходу та всієї Великобританії завдяки нашим провідним світовим перевагам в автомобілебудуванні та передовому виробництві, створенню високоякісних робочих місць, зростанню нашої економіки з низьким рівнем викидів вуглецю та нашому подальшому позиціонуванню як лідера з електрифікації на світовій арені. Той факт, що компанія Nissan знову прийняла рішення щодо інвестицій є свідченням величезної довіри до міста та регіону, а разом з тим і до наших мешканців. 

«Сила нашого партнерства з подібними компаніями, разом з вмінням працювати з урядом, має вирішальне значення для подальшого успіху галузі, а інвестиційна зона на Північному Сході, про створення якої було оголошено сьогодні, означає, що ми можемо продовжувати працювати, і надалі залучати інвестиції такого масштабу та значення».

EV36Zero є ключовим елементом Nissan Ambition 2030, довгострокової стратегії компанії, яка має на меті перетворитися на дійсно сталу компанію, щоб сприяти створенню чистішого, безпечнішого та більш інклюзивного світу. Протягом цього періоду Nissan буде випускати вражаючі електрифіковані автомобілі й створювати технічні інновації, розширюючи свою діяльність в усьому світі. Ця стратегія відповідає цілям Nissan щодо досягнення вуглецевої нейтральності в рамках життєвого циклу продукції компанії до 2050 фінансового року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

З холодильником та величезним телевізором: електричний седан Skyhome отримав купу незвичних функцій

Не без вини електромобілів: Volkswagen розробляє план з економії $11 млрд