in

Не встигають возити: стрімкий попит на електромобілі з Китаю перевищує можливості логістики

Безпрецедентний світовий попит на китайські автомобілі, та електромобілі зокрема, перевищує можливості постачання. Світ “підсів” на дешеві автомобілі китайських автовиробників. Попит на автомобілі китайського виробництва настільки великий, що країні бракує суден, аби задовільнити експортний попит на авто.

Автомобільна промисловість Китаю кидає виклик економічному спаду. В інших сферах торгівлі в країні спостерігається зниження попиту на товари, вироблені у Китаї, при цьому загальні показники експорту впали на 5,5 відсотка у 2023 році. Тим часом експортний попит на автомобілі за останні три роки збільшився вчетверо і зріс на 86 відсотків з січня до липня, причому цього року Китай випередив Японію, як провідного експортера автомобілів.

Китайські автовиробники, зі свого боку, пропонують все більший асортимент автомобілів із ДВЗ за вигідними цінами. Споживчі витрати в Китаї, у тому числі на автомобілі, дещо знизилися.

Тим часом ті, хто хоче купити новий автомобіль, все частіше переходять згодні переходити на електротягу. Китайські виробники лідирують у світі з виробництва електромобілів. Колишній керівник Chrysler China заявив, що китайські виробники не мають іншого вибору, окрім як з головою зануритися в експорт, або ж ризикувати наслідками закриття заводів.

На значній частині ринків Південно-Східної Азії, Південної Америки та Мексики китайські бренди досягли значного просування своєї продукції.

Дивовижно, але найсерйознішою перешкодою для китайських автовиробників є відсутність суден для перевезення нових автомобілів по всьому світу. За словами Деніела Неша, керівника відділу автомобільних перевезень компанії VesselsValue, китайські автовиробники зайняли майже всі 170 місць на суднобудівних верфях по всьому світу.

Наприклад, BYD у наступні роки витратить близько 600 мільйонів доларів на шість найбільших з коли-небудь побудованих суден для перевезення автомобілів. Більшість із них планується здати у найближчі три роки.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, BYD анонсував європейську премʼєру одразу кількох електромобілів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Honda долучилася до альянсу NACS: електромобілі бренду заряджатимуться на Tesla Supercharger

Сміливий дизайн та величезне лобове скло: Xpeng готує розкішний електричний мінівен