in

Майже 50 000 передзамовлень та збитки у $1 млрд: чи стане Rivian Automotive конкурентом Tesla

Американська компанія Rivian Automotive готується до виходу на публічний ринок акцій.

Минулого тижня каліфорнійський стартап подав заявку до Комісії з цінних паперів та бірж США про перше публіче розміщення (Initial Public Offering, IPO). За інформацією Bloomberg, у лістингу Rivian Automotive розраховує бути оціненим приблизно у 80 мільярдів доларів, хоча у попередній заявці вказана сума всього 100 мільйонів.

Залучення цих коштів дозволять стартапу, який намагається протягом чотирьох років вивести на ринок свою першу модель – електричний пікап Rivian RT1, масштабувати виробництво та зайняти своє місце на зростаючому ринку електромобілів.

Завдяки 10,5 млдр доларів інвестицій, в тому числі від Amazon і Ford, та 48 390 попереднім замовленням на пікап R1T і кросовер R1S, кожен з яких передбачає внесення поворотного депозиту у розмірі 1000 доларів, Rivian Automotive може стати серйозним конкурентом Tesla.

Підвищити шанси компанії на IPO може інформація про чотирирічний контракт з Amazon, в рамках якого стартап до 2030 року поставить найбільшому в світі інтернет-продавцеві 100 000 електрофургонів. Перші 10 000 повинні бути виготовлені вже цього року. Але з документів видно, що логістичний підрозділ Amazon не повинен купувати фургони у Rivian. Він може співпрацювати з будь-якими іншими автовиробниками. Amazon тільки гарантує, що відшкодує стартапу певну суму, витрачену на розробку електричних фургонів.

Також у заявці вказано, що за перше півріччя 2021 року чистий збиток Rivian склав 994 млн доларів, тоді як роком раніше дефіцит становив 377 млн доларів. Початкові продажі комерційного пікапа R1T приносять компанії мінімальну виручку. Станом на 30 червня запас готівки стартапу становив близько 3,7 млрд доларів.

Як вказно у документі, компанія володіє шістьма сервісними центрами у чотирьох штатах, включаючи Каліфорнію, Іллінойс і Нью-Йорк, цілодобовим центром технічної підтримки у Мічігані та 11 автомобілями технічної допомоги для обслуговування клієнтів. Крім того, у стартапу є мережа зі 169 спеціалізованих зарядних станцій по всій країні, 24 з яких швидкісні.

У Rivian працює близько 8000 чоловік по всьому світу. Основний виробничий майдан стартап облаштував на колишньому заводі Mitsubishi Motors у Нормалі, штат Іллінойс, де в середині вересня почалося виробництво пікапа R1T. Також стартап заснував благодійну організацію Forever, яка займатиметься проблемами зміни клімату. На їх рішення Rivian Automotive планує витратити 1% від свого капіталу.

Як раніше повідомляв Autogeek, електричний пікап Rivian R1T запущено в серію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Електромобільний тролінг: блогер познущався з британських водіїв в черзі біля заправки (відео)

«Розумний» електросамокат Toyota отримав фірмові системи безпеки і цінник $3000