in

Літаюче таксі SkyDrive розпочне роботу в 2023 році: в Panasonic розповіли деталі проєкта

Японська корпорація Panasonic в партнерстві з іншими японськими та міжнародними компаніями підтримали проект SkyDrive Inc. із створення революційного літаючого автопілотованого електротранспорту, який в осяжному майбутньому повинен зробити польоти новою формою міської мобільності.

SkyDrive Inc. – стартап, який очолює колишній інженер корпорації Toyota Motor Corp. Томохіро Фукузава, розраховує вже в 2023 році запустити в Японії комерційний сервіс літаючого таксі, а в 2028 році розпочати продаж літаючих транспортних засобів приватним покупцям.

В Японії літаючі автомобілі офіційно називають eVTOL або “електричним повітряним судном з вертикальним зльотом і посадкою”. Їх відрізняють електрифікація, автоматизоване управління і можливість вертикального зльоту і посадки. Прототип SkyDrive Inc. досить компактний – його висота складає всього 1,5 м., довжина 4 м., а ширина – 3,5 м. Осака і Токіо стануть першими містами, де планується розпочати експлуатацію eVTOL. Середній час польоту зможе скласти 5-10 хвилин зі швидкістю до 100 км/год.

Перші пробні польоти апарату SkyDrive Inc. на відкритому повітрі почалися в грудні 2019 року і завершилися в березні 2020 року. Компанія займається активним доопрацюванням прототипу, щоб той відповідав вимогам безпеки, необхідним для отримання сертифіката повітряного судна і допуску до польотів від Міністерства землі, інфраструктури, транспорту та туризму Японії.
У SkyDrive впевнені, що до 2050 року кожен житель або гість Токіо зможе з легкістю переміщатися по повітрю між 23 муніципалітетами японської столиці всього за 10 хвилин.

Крім того, літаючі автомобілі будуть активно використовуватися для перевезення людей в гірських районах і на віддалених островах, а також при евакуації при природних катаклізмах або інших непередбачених ситуаціях. Завдяки своїй економічності, безшумність і того, що для вертикального зльоту і посадки досить невеликого «п’ятачка» землі, апарати eVTOL можуть зробити польоти звичайною формою пересування.

За даними дослідження Morgan Stanley в 2019 році, сегмент електричного транспорту з вертикальним зльотом і посадкою (eVTOL) має величезний потенціал. Орієнтовно до 2040 року світовий попит на нього може досягти 1,5 трильйона доларів.

Як раніше повідомляв Autogeek, Uber та Hyundai презентували електричний літак-таксі eVTOL.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Виглядають футуристично: шпигунські фото електромобілів Lucid злили в мережу до презентації

Опції за підпискою: покупцям електромобілів Porsche Taycan дозволять зекономити на нових крутих функціях