Зима – не найкраща пора року для автомобілістів й традиційно вона приходить несподівано. А разом з нею проблеми із запуском двигуна, розрядженим акумулятором, зледенілим склом та примерзлими дверними замками. Уникнути всіх цих та багатьох інших проблем й зробити поїздки більш комфортними та безпечними дозволить «зимовий» набір речей, які обов’язково мають бути у багажнику кожного автомобіля.
Що ж варто додати до домкрата, набору ключів, буксирувального троса, старт-кабелю, ліхтарика, клейкої стрічкі, рукавичок та необхідних рідин (моторне масло, гальмівна рідина, антифриз, незамерзайка), які вже там лежать?
Розморожувач замків
У холодну пору року розморожувач автомобільних замків має бути навіть не в багажнику, а із собою в кишені. З його допомогою можна відкрити будь-який замок навіть за сильного морозу. А змастивши ним запірний механізм із вечора, вранці вже не доведеться гаяти дорогоцінний час на розморожування.
До складу такого засобу входять водовідштовхуючі присадки – силікон або тефлон, які проникають всередину механізму за допомогою спирту. Деякі виробники додають ще й мастило. Комбінація цих простих речовин позбавить вас проблем з автомобільними, побутовими та гаражними замками, а також з дверними петлями, у тому числі, й захистять від корозії.
Пуско-зарядний пристрій – автомобільний павербанк
Оживити промерзлу або розряджену акумуляторну батарею допоможе пуско-зарядний пристрій, або як його ще називають – павербанк для автомобіля. Цей невеликий компактний гаджет просто незамінний у холодну пору року. Він не займе багато місця у багажнику. Крім того, за його допомогою можна не тільки зарядити акумулятор або запустити двигун, але й за необхідності підзарядити телефон або ноутбук.
Обираючи пуско-зарядний пристрій, необхідно враховувати тип акумуляторної батареї автомобіля, а також його ємність, напругу та струм заряду. Деякі моделі мають режим прискореної зарядки, захист від замикання та перегріву.
Складна лопата
Складна автомобільна лопата стане у нагоді, якщо сніг, що випав вночі, заблокував автомобіль або двері гаража. І вже точно стане «паличкою-виручалочкою» якщо довелося застрягти у кучугурі на нерозчищеній від снігу дорозі.
Котячий наповнювач або сіль
Найдієвіший спосіб витягнути застряглий автомобіль із кучугури снігу – наповнювач для котячого туалету. Звичайно, з цією метою можна використовувати пісок або щебінь, але їх потрібно десь набрати та насипати в якийсь мішок. А наповнювач продається у кожному супермаркеті та вже упакований у пакет потрібного об’єму, головне, щоб він був мінеральним.
Можна також возити пачку звичайної солі. Вона допоможе швидко розтопити лід в надслизьких місцях. Її плюс в тому, що вона ефективна та не займає багато місця.
Ланцюги протиковзання
Подолати зледенілу або засніжену ділянку дороги вашому автомобілю допоможуть ланцюги протиковзання. Як правило, вони йдуть у комплекті з двох одиниць й надягають на ведучі колеса. З тією ж метою можна використовувати пластикові чохли для шин – Snow Socks.
Деякі виробники пропонують чохли з текстурованої тканини, яка прилипає до сухого снігу та льоду. Вони легко надягаються й не псують гуму.
Щітка зі скребком
У арсеналі кожного автомобіліста має бути щітка-скребок зі згоном або губкою, причому не тільки взимку, а протягом усього року. Взимку без неї буде складно позбутися снігу та льоду, а навесні та восени – бруду або налиплого листя. Хороша щітка повинна швидко, ефективно та максимально дбайливо чистити автомобіль, не залишаючи подряпин на склі та лакофарбовому покритті.
У якісної щітки-скребка ручка з неслизького теплоізоляційного матеріалу, щетина – не твердне при низьких температурах, а пластик скребка – негнучкий, стійкий до механічних пошкоджень і в той же час не надто твердий.
Антидощ
Антидощ (антибруд, антисніг) – це спеціальні водовідштовхувальні речовини для обробки скла та зовнішніх дзеркал. Вони бувають у спреях чи рідинах, які втирають вручну або заливають у бачок склоочисника. Спеціальні компоненті, які входя до складу такого засобу, збирають бруд та пил у великі краплі, які легко зісковзують зі скла або здуваються потоком зустрічного повітря.
Плед, термошкарпетки, теплі рукавички та термос
Від проблем з автомобілем, корків та інших неприємностей ніхто не застрахований, навіть якщо за плечима досвід та роки водійського стажу. У цьому випадку вам знадобиться «домашній набір» – термос з гарячим чаєм, теплі шкарпетки, плед та рукавички.
Все це дозволить зігрітися та скрасить час у пробці, особливо коли за вікном снігова та вітряна погода, а попереду низка таких самих «везучиків».
Пуста каністра
В умовах збільшеної витрати палива, коли автомобілю потрібно досягти більшої температури двигуна для оптимальної роботи, варто передбачити можливість незапланованої дозаправки у дорозі. Тим більше, якщо мова йде про затори – взимку в режимі тягнучок автомобіль споживає максимально можливу кількість палива.
А тому, якщо запасу в баку не вистачить, завжди буде можливість дозалити трішки пального. Ємності на 10 л цілком вистачить. І не забудьте про лійку.
Спрей «швидкий старт»
Невеличкий балончик «Швидкий старт» надасть змогу запустити двигун, коли здавалося б, мороз заважає бензину запалюватися. Він являє собою горючу суміш ефіровмісних рідин і газів, займистість яких помітно вище, ніж у бензину.
Він дозволяє провести пуск навіть при вологих свічках та за зниженої компресії, а також знижує навантаження на стартер та акумулятор.
У підсумку
Сподіваємося, що все це вам не стане у нагоді, а зима пройде без ексцесів та неприємних моментів. Але краще як слід підготуватися до будь-яких ситуацій. Тим більше, що носити все це в руках вам не доведеться. Нехай лежать собі тихенько у багажнику, чекаючи свого часу.
І так, про гарний стан автомобіля краще потурбуватися заздалегідь:
- перевірити ємність акумуляторної батареї;
- замінити старі рідини в автомобілі на свіжі;
- особливу увагу приділити рідині омивача скла – її потрібно вже заливати морозостійку. Краще, щоб температура замерзання номінально була вдвічі нижчою, ніж очікується.
Що кажуть експерти
Як зазначають в відділі сервісного обслуговування компанії УкрАВТО, із профілактичним оглядом автомобіля перед холодним сезоном краще не баритися.
«Будь-який автомобіль потребує підготовки до зими. Як мінімум, це стосується рідини омивача скла та зимньої гуми коліс. Але, часто, більшість автомобілів, які перебувають у вжитку більше 3-5 років, потребують більш серйозної підготовки. Для розуміння кола питань, які потребують уваги, краще за все звертатися до спеціалістів на автосервіс. Часто, звичайний користувач авто може щось упустити з виду, забути, не приділити чомусь увагу. Потім починаються проблеми. Не рідко, ці проблеми для автовласника несподівані, вирішення яких потребує більше коштів та часу. Наша рекомендація – звернутись на перевірений автосервіс та отримати кваліфіковані послуги та не ризикувати», – підкреслюють в УкрАВТО.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: