in

Які шини обрати для електрокара? Частина 1

Новий електрокар з конвеєра комплектується спеціальними покришками. Про це дбає сам виробник. Втім, останній час в Україні з великим ентузіазмом купують вживані електромобілі. Через це потреба підібрати нові шини для авто на електротязі викликає все більше зацікавлення серед водіїв.

Які особливості мають шини для електрокара?

Здається, що автомобілі з електричними двигунами не дуже відрізняються від «класичних» авто з ДВС. Насправді є суттєві відмінності, і вони вплинули на те, яка колісна гума встановлюється на електромобілі. До речі, її ще називають шинами для EV (скорочення від англ. «Electric Vehicle» – електричний транспортний засіб). Наведемо їх особливості:

Вантажопідйомність

Вага електрокарів в середньому на 20-25% більше за ДВС-ні аналоги. Через це на них встановлюються міцніші покришки зі збільшеним індексом навантаження (мають маркування шини на боковині XL або Extra Load).

Витривалість та зносостійкість

Через більшу вагу електромобіля і великий крутний момент його двигуна шини для EV відчувають на собі підвищені навантаження. У зв`язку з цим, у їх виробництві застосовуються більш витривалі та зносостійкі гумові суміші для подовження строку використання. 

Рівень зчеплення та опір коченню

Завдяки особливому складу компаунду, малюнку протектора та оптимізованій плямі контакту з дорогою, ці шини поєднують у собі, з одного боку, покращене зчеплення, а з іншого до 20% нижчий рівень опору коченню в порівнянні зі звичайними моделями. Це гарантує безпеку при гальмуванні й збільшує запас ходу.

Акустичний комфорт

Гума для електрокарів містить ряд технологій, які дозволяють знизити рівень їх шуму. Серед них аеродинамічний дизайн малюнку протектора і боковин, спеціальний шар з поліуретану, який поглинає вібрацію, склад гуми протектора тощо. В поєднанні вони дають зниження рівня шуму до 5-8 дБ (А).

Розмір колеса

Для зменшення опору коченню шини для EV зазвичай роблять великого діаметра та вужчими. Гарний приклад – це BMW i3, що має автошини 155/70 R19.

Де можливо знайти шини для електрокара?

Інтернет-магазин «Асканія Шина» пропонує великий вибір автомобільної гуми, в тому числі для гібридів та електромобілів. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Не забудьте увімкнути світло: в поліції нагадали, що зміниться для водіїв з 1 жовтня

Який автомобіль можна придбати в Україні менш ніж за $1000: рейтинг топ-20 найдешевших авто на ринку