in

Google Maps навчився прокладати маршрути з урахуванням кількості викидів: як це працює

Google Maps навчився прокладати маршрути з урахуванням кількості викидів: як це працює

Google анонсував нову функцію свого картографічного сервісу, яка допоможе зменшити шкідливі викиди автомобілів.   

Компанія Google розширює можливості свого картографічного сервісу Google Maps. До кінця 2021 року сервіс почне пропонувати екологічні варіанти маршрутів, що проходять по ділянках, на яких автомобілі генерують найменшу кількість викидів вуглецю. Нова функція реалізується в рамках ініціатив компанії по боротьбі зі зміною клімату.

Спочатку екологічні маршрути запропонують на території США, а в подальшому в усіх країнах світу. Залишати найменший вуглецевий слід американські водії зможуть уже до кінця цього року.

«Зелений» маршрут буде пропонуватися за замовчуванням, якщо альтернативні маршрути пересування порівняні з ним по протяжності. Якщо вони виявляться значно коротшими, сервіс надасть водієві можливість самому визначити, чи хоче він подбати про навколишнє середовище, порівнявши розрахункові показники викидів.

За даними Google, приблизно для половини маршрутів існує більш екологічний варіант порівняний за часом. Для оцінки викидів компанія використовує дані Національної лабораторії відновлюваної енергії США (NREL), отримані при тестуванні різних типів автомобілів та видів доріг.

При складанні маршрутів будуть враховуватися й такі фактори, як ухили. З цією метою використовуються супутникові та аерофотознімки, а також інформація функції Street View (панорамні види вулиць міст з висоти 2,5 метрів).

Також у Google повідомили, що з червня 2021 року сервіс почне попереджати водіїв про поїздки через регіони, в яких діють обмеження на окремі типи транспорту, наприклад, дизельні. Зокрема, у Німеччині, Франції, Іспанії, Нідерландах та Великій Британії.

Наприклад, у Гамбурзі (Німеччина) знаки, що забороняють дизельні автомобілі з’явилися у 2018 році.

З 2020 року заборонено проїзд дизельних автомобілів старше 15 років по кільцевій дорозі навколо столиці Нідерландів. З 2022 року в центр Амстердаму не пускатимуть автобуси з ДВЗ, а з 2025 року – скутери та прогулянкові судна. До 2030 року заборона пошириться на всі види транспортних засобів на викопному паливі.

Нагадуємо, що раніше Autogeek повідомляв про те, що PSA переводить на випуск електромоторів найбільший у світі завод дизельних двигунів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Google Maps навчився прокладати маршрути з урахуванням кількості викидів: як це працює
Отримати номери та техпаспорт за 10 хвилин: в Україні почали реєструвати авто прямо в автосалонах

Отримати номери та техпаспорт за 10 хвилин: в Україні почали реєструвати авто прямо в автосалонах

В Україні змінилися правила видачі номерних знаків: відтепер "прописка" не важлива

В Україні змінилися правила видачі номерних знаків: відтепер “прописка” не важлива